Хто переможе на виборах – залежатиме від Буданова, - політичний експерт

Читать на русском
Буданов

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, начальник ГУР Кирило Буданов входить у трійку лідерів суспільної довіри і має найвищий рейтинг серед діючих військових. У контексті ймовірних виборів саме Буданов може стати ключовим фактором у боротьбі за президентське крісло – або як самостійний гравець, або як політичний важковаговик, який підтримає одного з кандидатів.

На це звертають увагу низка блогерів та аналітиків. Зокрема, політичний експерт Назар Приходько зауважує, спираючись на дані соцопитувань: «Рівень суспільної довіри – один з найважливіших показників політичної ваги. У випадку Кирила Буданова цей показник стабільно високий: згідно з дослідженням SOCIS, йому довіряють 46,2% українців, а за даними Info Sapiens – 53,7%. Це означає, що фактично його підтримує кожен другий українець».

Обидва дослідження демонструють незмінну трійку лідерів довіри: Валерій Залужний, Володимир Зеленський та Кирило Буданов. На тлі обговорень можливих дострокових президентських виборів ці цифри набувають особливого політичного значення.

Втім, зараз суспільна увага зосереджена на рішенні Залужного стосовно участі чи неучасті у президентських виборах, і тому, як це вплине на розстановку сил. Очевидно, що в разі балотування Залужного він стане головним конкурентом чинному президенту Зеленському. При цьому саме фактор Буданова здатен кардинально змінити хід перегонів, хоча наразі він не висловлює жодних політичних амбіцій.

«Якщо Буданов вирішить йти на вибори, це повністю змінить політичну динаміку. Він може відібрати голоси і у Зеленського, і у Залужного, адже має підтримку як серед військових, так і серед цивільних. Його імідж жорсткого, рішучого та ефективного керівника, який працює без зайвого піару, грає йому на руку», – стверджує Приходько.


На думку Приходька, саме позиція Буданова суттєво вплине на результат президентських виборів. Йдеться не лише про його можливу участь як кандидата, а й про те, кого він підтримає. «Сьогодні очевидно, що питання, хто стане наступним президентом України, значною мірою залежить від рішення Кирила Буданова. Чи він сам піде у президенти, чи підтримає когось іншого – це визначатиме політичну карту країни на найближчі роки», – пише експерт.


Подорожчання продуктів в Одесі: що відбувається в магазинах

Грошова допомога до Дня Незалежності: хто з пенсіонерів має право на ці виплати у Дніпропетровській області

Подорожчання проїзду у Львові: у місті вже діють нові ціни

Додаткова грошова допомога щомісяця: кому з пенсіонерів в Запоріжжі доступна ще одна виплата

Безкоштовне житло для ВПО в Вінницькій області: як шукати для себе домівку

Пенсіонерам і не лише виплачують понад 3 тисячі:що відомо про грошову допомогу в Одеській області

Дефіцит продуктів в Черкаській області: про які нюанси стало відомо

Безкоштовне житло для ВПО в Запоріжжі: як відшукати свій варіант

Подорожчання проїзду в Дніпропетровській області: як саме змінено ціну

Подорожчання проїзду в Харківській області: як саме зросли ціни

Дефіцит продуктів у Миколаївській області: що відбувається з товаром

Подорожчання проїзду в Сумах: на які зміни варто чекати

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одеській області: як сильно було змінено вартість

30 червня принесе відключення світла: введено тривалі графіки в Одеській області

Подорожчання продуктів в Одесі: як переписали цінники за останній час

Графіки відключення світла у Миколаївській області на 30 червня: де зникне електрика вже зранку

Дефіцит овочів в Дніпропетровській області: ситуація ускладнюється

Графіки відключення світла у Черкаській області на 30 червня: де чекають вимушені незручності

Дефіцит продуктів в Кіровоградській області: які нові труднощі зʼявилися

Показати ще