Провінція чи центр: арткритик розповів, що буде з українською культурою після війни

Читать на русском
Провінція чи центр: арткритик розповів, що буде з українською культурою після війни

Арткритик Костянтин Дорошенко повідомив, що Україна і раніше народжувала світові культурні тренди чи видавала їхні перші прояви, а після війни вона тим паче буде у центрі світової культури.

Про це він розповів у блозі Олеся Донія.

«Наскільки я бачу ситуацію, незважаючи на всі трагічні моменти, які ми переживаємо через війну зараз, Україна знаходить на першому плані світових культурних, соціальних трендів. Отже, у мене достатньо оптимістичний погляд на те, що ми матимемо в країні після перемоги. Я думаю, вже сьогодні очевидно, що Україна є тією країною, яка буде формулювати світову культурну, дослідницьку адженду», - стверджує Костянтин Дорошенко.

Водночас він зазначає, що тут будуть певні свої нюанси, безперечно, нам доведеться відновлювати країну, але до нас уже так чи інакше прислуховуються і придивляються представники цивілізованого світу, є певний момент діалогу із так званим глобальним Півднем. На думку арткритика, так чи інакше Україна буде серед тих країн, яка формулюватиме головні напрямки культурного поступу принаймні початку 21 століття.

Принагідно експерт нагадує, що Україна дійсно народжувала свого часу тренди. За його словами, ті явища, які зараз звично на Заході називають російським авангардом, багато в чому зароджувалися саме на території України, зокрема, той же Малевич народився в Києві, а він такий не один, ми маємо цілу плеяду.

«Україна не була провінцією на території світової цивілізованої культури. Про це свого часу і Платон Білецький писав, що на теренах Російської імперії Україна завжди була авангардом, Україна завжди видавала прояви тих тенденцій, які були європейськими, світовими», - підкреслює Костянтин Дорошенко.

Як повідомляла Politeka, Гайдай пояснив, що держапарат України на вітрину виставляє бідне економічне становище, а насправді у нас процвітає тіньовий бізнес.

Також Politeka писала про те, що Рейтерович розповів, навіщо росіяни залишають після себе безлюдну пустелю на окупованих територіях.


Графік відключення світла на 2 січня в Чернігові: кого попередили про довгі обмеження

Безкоштовне житло для ВПО в Запоріжжі: кому гарантовано нададуть домівку

Графік відключення світла на 2 січня в Житомирській області: зроблено важливе оголошення

Графік відключення світла на 2 січня в Полтавській області: оголошено про багатогодинні обмеження

Графік відключення світла на 2 січня в Сумській області: оголошено про багатогодинні обмеження

Робота для пенсіонерів в Одесі: де без особливих навичок платять до 25 тисяч гривень

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Одеській області: де саме встановлено нові ціни

Новий графік руху поїздів у Рівненській області: як зміни ввели на Новий рік

Дефіцит продуктів у Сумській області: український ринок зіштовхнувся з викликами, з чим виникли проблеми

Графік відключення світла на січень 2026 в Кропивницькому: кому чекати на довгі обмеження

Графік відключення газу на січень 2026 у Житомирській області: роботи займуть 10 днів, кого торкнуться обмеження

Графік відключення світла на січень 2026 в Полтавській області: стало відомо, де довго не буде електрики

Графік відключення світла на 1 січня в Житомирській області: кому зробили попередження

Новий графік руху поїздів в Житомирській області: "Укрзалізниця" зробила попередження, які зміни вже діють

Графік відключення світла на cічень 2026 в Сумах: де не буде електрики багато годин поспіль

Графік відключення світла на 1 січня в Чернігові: оголошено про довготривалі обмеження

Прогноз погоди на січень в Харкові: яких несподіванок очікувати українцям у перший місяць 2026 року

Графік руху транспорту у Львові на Новий рік: українців попередили про важливі зміни у розкладі

Графік відключення світла на cічень 2026 в Житомирській області: жителі будуть без електрики по багато годин

Показати ще