ДТЕК провів перший відбір інноваційних рішень у Великій Британії для розвитку української енергетики

Читать на русском
ДТЕК провів перший відбір інноваційних рішень у Великій Британії для розвитку української енергетики

Перший міжнародний День інновацій ДТЕК відбувся в Лондоні у середу, 24 листопада. Шість стартапів презентували свої інноваційні рішення для впровадження в українському енергетичному секторі. Цей захід став першим пітчингом стартапів в рамках співпраці ДТЕК з лондонською венчурною компанією Blue Lake, яка працює зі стартапами на ранній стадії і займається пошуком інноваційних рішень для бізнесів.

Відкрили захід директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великобританії Вадим Пристайко, голова Всепартійної парламентської групи в парламенті Великобританії зі співпраці з Україною Марк Прітчард і засновник Tech London Advocates і Global Tech Advocates Расс Шоу. Модератором заходу виступив Девід Гільгур, партнер Blue Lake.

"Як представник України я постійно чую про "витік мізків" з України. Сьогодні, з вашою допомогою, сподіваюся нам нарешті, вдасться "вкрасти" світлі уми з Великобританії і залучити їх до роботи в Україні. Саме тому команда ДТЕК тут, і вона працює для блага всіх: України, Великобританії і всього світу», - сказав у своїй вітальній промові Посол України у Великобританії Вадим Пристайко.

За словами, Расса Шоу, засновника Tech London Advocates і Global Tech Advocates, які промотують технічні спільноти та екосистеми, співпраця з ДТЕК і з Україною дуже важлива для Великобританії. "Саме так ми створюємо колаборації і просуваємо інновації. Саме за допомогою таких проектів Великобританія рухається до того, щоб стати третьою технологічною країною в світі після США і Китаю», - зазначив Расс Шоу.

В рамках першого Міжнародного Дня інновацій ДТЕК шість стартапів представили свої інноваційні рішення: Digitalnauts, Spottitt, Extend Robotics, Naked Energy, innoSEP і OrxaGrid. Гості заходу також мали можливість відвідати інтерактивну зону та випробувати на собі як працює Teslasuit – розумний костюм з функцією передачі тактильних відчуттів у віртуальній та Доповненій реальності. Teslasuit-один з перших стартапів, з яким ДТЕК почав співпрацю три роки тому в рамках інноваційної діяльності компанії.

Переможцем у категорії "Best innovative solution" стала команда Digitalnauts – стартап створює платформи з управління VR-контентом і розробляє промислові VR-тренінги. Титул "Best business opportunity" отримала команда innoSEP C платформою для управління даними і створення AI-програм без кодингу. Звання "People's Choice" виграла команда стартапу Spottitt, який створює супутникову AI-аналітику для операторів електро - і газових мереж – за цей стартап проголосувала найбільша кількість гостей заходу.

ДТЕК планує запустити пілотні проекти з використанням рішень перемогли команд в бізнесах компанії.

«У рамках нашої співпраці з Blue Lake, яке стартувало влітку цього року, 400 стартапів подали заявки на участь у нашій програмі скаутингу, 200 були відібрані, 70 інноваційних рішень були опрацьовані з бізнесом і, в результаті, у нас є 6 фіналістів, які сьогодні представляють свої інноваційні продукти і рішення на першому міжнародному дні інновацій ДТЕК в Лондоні. Упевнений, що сьогоднішня подія – це тільки початок нашої активної роботи з вибудовування стійких партнерських відносин між українською та Британською інноваційними екосистемами», - поділився Емануеле Вольпе, директор з інновацій ДТЕК.

Він також зазначив, що крім впровадження знайдених у Великобританії інноваційних рішень на українському ринку, ДТЕК також має намір служити «вікном» для українських стартапів в найрозвиненішу міжнародну інноваційну екосистему Європи.


Бельгія не хоче віддавати 140 млрд заморожених активів рф: експерт оцінив, як посилити тиск

Пряма демократія проти представницької: дипломат пояснив, як має розвиватись Україні

Дипломатія часів війни і миру: експосол пояснив, чи є різниця і яке ключове завдання

Скорочення чисельності армії: експерт заявив, що односторонніх поступок не буде

"Спроба на якийсь час зупинити росію", - експерт про мирний план США

«Зробили із цього мирного плану швейцарський сир»: експерт пояснив, чому Трамп не був задоволений переговорами

«Прямо зараз у кремлі вирішується питання»: експерт оцінив, коли може статися напад на Європу

«Це дуже хороший сигнал»: експерт оцінив, коли Україна отримає 100 винищувачів Rafale

Саміт Трампа з путіним: експерт розповів, коли він може відбутися

Про жодну капітуляцію не йдеться: експерт пояснив, як вибити для України найкращі умови миру

Лагідна українізація: Тарас Кремінь розповів, як українська мова перемогла в Україні і світі

Анджеліна Джолі у Херсоні: експерт пояснив, як Голлівуд привертає увагу світу до України

Для нас у якомусь сенсі це лотерея з невідомим результатом, – політтехнолог про позицію президента США

Політолог пояснив, чого насправді вимагають Угорщина, Словаччина та Чехія: «Це не про Україну»

«Надприбутки завдяки нашим ударам по російським НПЗ»: експерт розповів, що Захід заробляє на ударах ЗСУ

Експерт розповів, чого домагається рф: «Витягнути США на рівень стратегічного діалогу про безпеку»

Пустити журналістів до Покровська: експерт пояснив нехитрий задум путіна

Санкції, ультиматуми та удари: експерт оцінив, як змінився підхід Трампа до росії

Конституція і відповідальність: правознавець розповів, де українці помилились у 1996 році

Показати ще