ФРУ закликала Укренерго знизити тариф на передачу електроенергії: є всі підстави

Читать на русском
електроенергія, Електрика, струм, лінії передач

Наразі у компанії ПрАТ «НЕК Укренерго» є всі підстави для того, аби знизити тариф на передачу електроенергії – для цього необхідно перерахувати доходи і витрати компанії з урахуванням реальних прогнозів.

Про це йдеться у відкритому листі до голови «НЕК Укренерго» Володимира Кудрицького від Федерації роботодавців України (ФРУ).

Як сказано у листі, «Укренерго» виступило з пропозицією підвищити тариф на послуги передачі електроенергії на 2022 рік до 458,83 грн/МВт*год, що на 56% вище діючого рівня. Але зростання викликане виключно необгрунтованим зростанням окремих складових.

«У цей тариф закладають обслуговування євробондів Укренерго у розмірі 1,7 млрд грн. Проте випуск облігацій «Укренерго» є недопустимим, адже загрожує дефолтом українській енергетиці. Крім того, наразі не існує узгодженого рішення щодо емісії облігацій. А напрацювання такого рішення, отримання всіх необхідних дозволів та фактичний початок емісії протягом 2022 року є малоімовірним», - наголосили у Федерації.

Там також вказали на неправомірність спроби «Укренерго» за рахунок підвищення тарифу на передачу покрити кредити, залучені для покриття витрат по «зеленому» тарифу.

Популярні новини зараз

Як сьогодні виглядає могила чоловіка Софії Ротару, який помер у неї на руках: "Вічна пам'ять"

Фіналістка "Співають всі", якій Могилевська дала важливу обіцянку, розкрила, що було потім: "Я засмучена"

Вибух газу в житловому будинку, люди викидають дітей з вікон: перші кадри з місця

Власова після вильоту з "Танців з зірками" розповіла правду, про яку мовчала: "Тепер я можу..."

Показати ще

«До структури тарифу на передачу електроенергії на 2022 рік не можуть включатись витрати, які виникли внаслідок нестачі державного фінансування. А отже, виплата цих кредитів є обов’язком уряду і не має перекладатися на українську промисловість», - підкреслюють у ФРУ.

Крім того, витрати на фінансування «зеленого» тарифу, вказані при розрахунках, завищені на 56%, до 43,7 млрд грн, сказано у листі.

«Згідно з прогнозами, обсяг генерації ВДЕ у 2022 році складе 14,5 ТВт/год, що на 23% більше планового показника за 2021 рік. А отже, витрати «НЕК Укренерго» на виплати генерації складуть 35,3 млрд грн. Враховуючи, що Кабмін має профінансувати не менш ніж 20% вартості генерації із держбюджету, «НЕК Укренерго» до тарифу слід включити лише 28,3 млрд грн», - порахували у Федерації.

Враховуючи вищезазначене, Федерація закликала «НЕК Укренерго» перерахувати обсяг фінансових витрат без урахування євробондів, емісія яких загрожує дефолтом енергетиці, натомість - ініціювати випуск «зелених» єврооблігацій від Кабміну для фінансування «зеленої» енергетики.

«Також необхідно ініціювати внесення змін до Держбюджету на 2022 рік, де передбачити щонайменше 11 млрд грн для фінансування вартості генерації за «зеленим» тарифом, і перерахувати обсяг ПСО по «зеленому» тарифу з урахуванням реальних показників ВДЕ. Все це дасть змогу з 1 січня 2022 року встановити тариф на передачу електроенергії для всіх груп споживачів на рівні 289,18 грн/Мвт*год», - резюмували у ФРУ.

Як відомо, у минулому році тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс в результаті більш ніж удвічі - зі 113 грн МВт-год до 312,76 грн за МВт-год.

Раніше виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції (УкрФА) Сергій Кудрявцев заявив, що в разі підвищення тарифу на передачу електроенергії промислові підприємства змушені будуть закриватися, і без роботи залишаться мешканці цілих міст.


Арахамія ініціював моє виключення зі складу української делегації в Парламентській асамблеї НАТО, – Буймістер

На тлі зупинки державних ТЕС основне навантаження в енергосистемі припало на станції ДТЕК - "Укренерго"

Укрзалізниця має вдосталь вагонів, потрібно вирішити питання з дефіцитом тяги – експерт

Держшахти знижують видобуток вугілля і не можуть покрити дефіцит на державних ТЕС, – нардеп

Грузія - це сполучний місток, - Микола Замікула про роль країни у ситуації на Близькому Сході

Рішення суду щодо аукціонів "Укренерго" стосується виключно експорту електроенергії до ЄС - ДТЕК

Всі сторони могли надати будь-які свої докази у справі «Роттердам+» під час її розгляду в ВАКС - адвокат

Правоохоронці зареєстрували 185 кримінальних проваджень по УЗ, проте жодна корупційна схема досі не ліквідована – глава ТСК

Ігор Рейтерович розповів, навіщо глава Пентагону приїхав в Україну

Державні ТЕС почали спалювати газ за браком вугілля - Волинець

Ціна "зеленої" енергії в Європі стабільна, тому треба відмовлятися від дорогого газу - президент Єврокомісії

Якщо не ввести заборону на експорт брухту, Україна втратить свої позиції на світових ринках і джерело валютних надходжень - нардеп

Механізм аукціону з імпорту електроенергії з Білорусі та РФ змінили

Зелена енергетика покращує рівень зайнятості населення – асоціація

Рішення списати вагони за віком переслідує чиїсь інтереси, адже економічної доцільності немає – експерт

Експропріація приватного газу обернеться стрімким падінням видобутку – Кобаль

Списання вантажних вагонів за віком призведе до колапсу на Укрзалізниці і зробить її банкрутом - нардеп

Європа насправді дуже боїться ескалації конфлікту на Донбасі, - Ігор Рейтерович

ТЕС не змогли закупити додатково 1,5 млн тонн вугілля через борги держави на балансуючому ринку - ПЕАУ

Показати ще