У Держекоінспекції розповіли про наслідки вилову рідкісних птахів: збитки на 380 тисяч доларів

Читать на русском
Андрій Мальований

Протягом 2020 року Держекоінспекція розрахувала близько 380 тисяч доларів збитків (10,5 мільйонів гривень) за незаконний вилов приблизно 12 тисяч птахів родин в’юркові та вівсянкові. Це щиглики, чечітки, дубоноси та снігурі. Тисячі особин цих видів відловлюються та вивозяться за межі України.

Як пише Знай.юа, про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

«В сьогоднішніх реаліях птахи потребують ще більшої охорони, ніж століття тому. Так, якщо у першій редакції Червоної книги України було 28 видів птахів, то до останнього четвертого видання може увійти вже 91 вид», - зазначив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що забезпечити охорону багатого тваринного світу України, в тому числі і пернатих, - важливе завдання природоохоронної політики. Для цього необхідне реформування законодавчої та нормативно-правової бази у цій сфері та імплементація до неї європейських вимог.

«Зокрема, йдеться про необхідність прийняття законопроекту №4461 «Про території Смарагдової мережі». Смарагдова мережа - це низка природних об'єктів, які підлягають особливій охороні, адже в їх межах проживають рідкісні види тварин та птахів. В Україні до мережі входить 377 територій. Законопроект №4461 врегульовує управління українською частиною Смарагдової мережі, забезпечуючи її ефективний захист. Сподіваюсь, що найближчим часом цей проект закону буде прийнятий», - зауважив Андрій Мальований.

Посадовець закликав українців до Міжнародного дня птахів, який відзначається 1 квітня, долучитися до збереження рідкісних птахів.

«Зараз в українських лісах діє сезон тиші в період відновлення популяції тварин. Тому, гуляючи на природі, намагайтеся зберігати максимальну тишу, щоб птахи могли спокійно доглянути своє потомство», - додав Андрій Мальований.


Підвищення тарифів на воду в Рівненській області: які нові суми чекають на жителів

Графік відключення газу з 26 до 29 грудня у Волинській області: де саме люди залишаться без постачання

Безкоштовне житло для ВПО у Львові: яку підтримку може надати держава

Грошова допомога для ВПО та пенсіонерів у Одеській області: як можна подати заявку

Безкоштовні продукти для ВПО у Миколаївській області: куди можна звернутись за допомогою

Безкоштовне житло для ВПО в Одеській області: які документи варто надати

Графік відключення світла в Чернігівській області на 24 грудня: оголошено про багатогодинні обмеження

Графік відключення світла в Полтавській області на 24 грудня: кого попередили про багатогодинні обмеження

Подорожчання продуктів у Полтавській області: ціни різко поповзли вгору, подробиці

Графік відключення газу на 23 грудня у Чернівцях: кому доведеться залишитися без постачання

Графік відключення газу з 23 по 25 грудня в Одеській області: на кого чекають незручності

Графік відключення газу на тиждень з 22 до 28 грудня у Сумській області: кого зачеплять масові обмеження

Прогноз погоди на тиждень з 22 по 28 грудня у Запоріжжі: вдарить мороз, в які дні буде найхолодніше

Дефіцит продуктів у Полтавській області: з популярними товарами виникли проблеми, що відомо

Графік відключення води на тиждень з 22 по 28 грудня у Дніпрі: у водоканалі зробили термінове попередження для містян

Дефіцит продуктів в Одеській області: що відбувається на ринку з популярним товаром

Графік відключення світла на тиждень з 22 по 28 грудня в Сумах: де не буде електрики по 10 годин поспіль

Дефіцит продуктів у Дніпропетровській області: який популярний товар опинився під загрозою

Робота для пенсіонерів у Дніпрі: хто може отримувати понад 24 тисячі гривень

Показати ще