Потрібно просто дотримуватися Конституції України і тоді в державі запанує мир, спокій і єдність, - єпископ Віктор

Читать на русском
Потрібно просто дотримуватися Конституції України і тоді в державі запанує мир, спокій і єдність, - єпископ Віктор

Для того, щоб не виникало навіть приводу для «хайпу» на церковних питаннях, потрібно просто дотримуватися Конституції України.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це глава Представництва Української Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму Телеграм каналі, коментуючи слова Президента України Володимира Зеленського про небезпеку «хайпу» на церковних питаннях і його негативні наслідки для українського суспільства.

«Очевидно, що такі слова глави держави є чітким меседжем для тих політиків, які сьогодні прагнуть «створити» собі ім’я не за рахунок соціальних чи економічних ініціатив, а за рахунок популізму. Це стосується і «церковного питання». Проте таким політикам слід пам’ятати, що ініцюючи антицерковні закони та виступаючи в якості критиків Української Православної Церкви, вони отримують не тільки тимчасовий «хайп», але й торкаються релігійного життя мільйонів громадян України - віруючих УПЦ», - зазначив єпископ Віктор.

Він підкреслив, що згоден зі словами глави держави, про те, що «хайп» на «питанні Церкви» дійсно розділяє суспільство, оскільки «ті люди, які вимагають від Церкви перейменування, а тим більше ті, які захоплюють силою наші храми, цькують і переслідують віруючих УПЦ - працюють проти миру і благополуччя в Україні».

«Фізичне і моральне насильство, агресивна риторика у ЗМІ і політичній сфері по відношенню до УПЦ - все це створює постійну напругу і нівелює миротворчі зусилля як самої влади, так і окремих її представників», - нагадав владика.

Архієрей зазначив, що православним християнам «хайп» не потрібен, вони завжди прагнуть спокою і миру, хочуть молитися і ходити до храмів.

«Завдання ж держави, в свою чергу, задовольнити ці прагнення і забезпечити дотримання релігійних прав і свобод, чітко прописаних у Конституції України. Вихід із ситуації досить простий. Для того, щоб не було навіть приводу для «хайпу», потрібно просто дотримуватися Конституції України. І тоді в державі запанує мир, спокій і єдність», - підсумував єпископ Віктор.

Фото: Фейсбук / єпископ Віктор


Безкоштовне житло для ВПО у Львівській області: де і на яких умовах надають дах над головою

Обмеження руху транспорту в Чернівцях: які зміни буде запроваджено

Завершення опалювального сезону 2026 в Миколаївській області: коли чекати на відключення батарей

Подорожчання продуктів у Одеській області: як зросли ціни на базові товари в магазинах

Новий графік руху поїздів у Львові: про які важливі зміни варто знати пасажирам

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Кіровоградській області: куди звертатися для отримання підтримки

Новий графік руху транспорту в Києві: про які важливі зміни варто знати

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Черкасах: наскільки сильно можуть зрости ціни

Обмеження руху транспорту в Чернігівській області: де проїзд закриють на кілька місяців

Безкоштовне житло для ВПО в Запорізькій області: де і кому надають дах над головою

Втрата пенсії для мешканців Запорізької області: українців попередили, що потрібно зробити до 1 квітня

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Вінниці: хто саме отримає необхідне

Завершення опалювального сезону 2026 в Харкові: коли мешканці залишаться без тепла

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Полтавській області: де саме можна отримати допомогу

Подорожчання проїзду в Запоріжжі: на яких маршрутах різко підняли тарифи

Подорожчання проїзду в Полтавській області: як змінилися тарифи для пасажирів

Прогноз погоди з 10 по 19 березня в Харкові: в які дні повітря прогріється до рекордних показників

Грошова допомога для ВПО у Кіровоградській області: українцям роздадуть допомогу в березні, скільки можна отримати

Графіки відключення світла у Київській області на 10 березня: де українці лишаться без електрики на багато годин

Показати ще