Андрій Мальований розповів, як в Україні поліпшать якість повітря: "Будемо стежити в реальному часі"

Читать на русском
Андрій Мальований розповів, як в Україні поліпшать якість повітря: "Будемо стежити в реальному часі" Андрій Мальований розповів, як в Україні поліпшать якість повітря: "Будемо стежити в реальному часі"

Держекоінспекція отримає важіль впливу на головних забруднювачів повітря в Україні

Про це повідомив голова інспекції Андрій Мальований, передає Знай.

Далі наводимо текст автора без змін і коментарів:

У червні Україна приєдналась до Європейської системи онлайн висвітлення даних про якість атмосферного повітря.

Дані, які можна побачити на сайті Європейського екологічного агентства, передаються із постів моніторингу в Донецькій області. Поки що це єдина область, охоплена моніторингом, який відповідає вимогам Директив ЄС.

Сьогодні мав можливість оглянути один із пунктів системи в Краматорську. Він знаходиться по вулиці Богдана Хмельницького, 6.

Складається пост із кількох приладів: пиломіра, газоаналізаторів, газохроматографічного та метеорологічного комплексів.

Наразі вимірюються концентрації таких речовин, як оксид вуглецю (СО), окисли азоту (NOx, NO, NO2), діоксид сірки (SOH2), озон (O3), фенол (C6H5OH), формальдегід (CH2O), бензол, толуол, етилбензол та ксилоли (BTEX).

Створення системи моніторингу повітря в Україні – надважливе завдання, яке потрібно виконати як і в рамках угоди з ЄС, так і для покращення якості повітря.

Думаю, що останнє якраз найбільше хвилює українців. Про забруднення повітря вони дізнаються лише орієнтуючись на власні відчуття, а не на точні перевірені дані. Державна екологічна інспекція отримує десятки звернень щодо неприємного запаху у повітрі, а прийшовши на перевірку не виявляє відхилень.

Коли в Україні з’явиться система моніторингу повітря, всі державні установи, зокрема, і ДЕІ, зможуть реагувати на випередження. За інформацією з постів можна буде слідкувати у реальному часі та проводити заходи, щоб ліквідувати забруднення. А Державна екологічна інспекція швидко дізнаватиметься про викиди підприємств та ініціювати їх перевірки.

Таким чином, у нас з'явиться важіль впливу на основних забрудників довкілля, адже дані про повітря поряд з їх потужностями будуть відкриті для всіх громадян України.


Дефіцит продуктів в Дніпропетровській області: що може стати рідкістю

Пенсія в Одеській області: дехто з українців може залишитись без виплат

Безкоштовне житло для ВПО в Київській області: де готові надати підтримку в скрутний час

Пенсіонерам нагадали про доплати: хто з літніх українців може отримати гроші у Харківській області

Безкоштовні продукти в Кіровоградській області: що саме готові надати

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Запоріжжі: що можна отримати

Подорожчання продуктів у Вінницькій області: як було піднято ціни

Новий графік руху транспорту в Києві: важливі маршрути зазнали змін

Гуманітарна допомога для ВПО та пенсіонерів в Одеській області: яку підтримку можна отримати

Пенсіонерам потрібно встигнути до 20 серпня: як отримати грошову допомогу 2000 гривень у Чернігівській області

Багатогодинні відключення світла зачеплять Харківську область: де будуть графіки на 18 серпня 

Електрику вимкнуть на багато годин: Дніпропетровську область попередили про графіки відключення світла на 18 серпня

Графіки відключення світла у Миколаївській області на 18 та 19 серпня: кому доведеться відкласти справи через обмеження

Дефіцит продуктів в Полтавській області: які нові проблеми виникли

У Черкаській області вводять багатогодинні знеструмлення: кого зачеплять графіки відключення світла на 18 та 19 серпня

Прогноз погоди в Харкові на тиждень з 18 по 24 серпня: які несподіванки передбачили синоптики

Графіки відключення світла у Кіровоградській області на 18 та 19 серпня: де проведуть багато годин без електрики

Грошова допомога пенсіонерам в Полтавській області: як отримати щомісячні виплати

12 годин поспіль у темряві: де у Полтавській області вводять графіки відключення світла на 18 серпня

Показати ще