Українцям не на що купити їжі, більше половини загрузли в кредитах: сумні цифри

Свіжі дані
Читать на русском
продукты, цены

Жителі України масово беруть кредити і залазять у борги, адже не вистачає грошей на найнеобхідніше

Як повідомляє Politeka.net, про це свідчить опитування соціального проекту Youkraina.

Згідно з дослідженням, зараз більше половини українців (близько 56%) мають кредит або мають гроші. Четверо з десяти опитаних оформили позику в банку або взяли деяку суму в борг протягом останнього місяця, тобто, у період карантину.

При цьому більшість українців, близько 37% використали кредитний ліміт на банківській карті, 23% з них - за березень. Приблизно 17% позичили гроші у родичів, друзів, знайомих. Трохи менше людей звернулися за споживчим кредитом або розстроченням.

Соціологи з'ясували, на що саме люди змушені просити грошей під час карантину. Велика частина взяла кредит на продукти і просто на проживання. Близько 3% опитаних витратили кредитні кошти на оплату комунальних послуг, щоденні витрати і побутову техніку, 2% - на ліки та підтримку здоров'я.

Учасники опитування говорять, що банально не вистачає грошей на найнеобхідніше, навіть на їжу. Ось, на що їм знадобилися гроші за останні 30 днів:

"Просто на життя. Продукти, речі першої необхідності, ліки, комуналка. Пішла в кредитний ліміт у зв'язку з нестачею коштів"; "На життя, не вистачало до зарплати + член сім'ї захворів"; "Продукти харчування, погашення мікрокредиту", - розповіли українці.

Нагадаємо, що карантин через коронавіруса в Україні: оголошені нові правила для кредитів, депозитів й комуналки.

Як повідомляла Politeka, обнулення карт українців і нові умови кредитування: ПриватБанк пояснив, що відбувається.

Також Politeka писала, що українцям розповіли, як зберегти свої гроші в кризу: "саме час витратити на...".


Графік відключення газу з 23 по 25 грудня в Одеській області: на кого чекають незручності

Графік відключення газу на тиждень з 22 до 28 грудня у Сумській області: кого зачеплять масові обмеження

Прогноз погоди на тиждень з 22 по 28 грудня у Запоріжжі: вдарить мороз, в які дні буде найхолодніше

Дефіцит продуктів у Полтавській області: з популярними товарами виникли проблеми, що відомо

Графік відключення води на тиждень з 22 по 28 грудня у Дніпрі: у водоканалі зробили термінове попередження для містян

Дефіцит продуктів в Одеській області: що відбувається на ринку з популярним товаром

Графік відключення світла на тиждень з 22 по 28 грудня в Сумах: де не буде електрики по 10 годин поспіль

Дефіцит продуктів у Дніпропетровській області: який популярний товар опинився під загрозою

Робота для пенсіонерів у Дніпрі: хто може отримувати понад 24 тисячі гривень

Подорожчання продуктів у Запоріжжі: ціни рекордно ростуть

Обмеження руху транспорту в Полтаві: важливу ділянку закриють на тривалий ремонт

Форуми, демократія, одностайність: експерт пояснив, чому ЄС не є ефективним у воєнний час

Графік відключення світла в Полтавській області на 21 грудня: кого чекають багатогодинні обмеження

Підвищення тарифів на воду в Івано-Франківській області: які нові ціни оголосили

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Кіровоградській області: де саме надають підтримку

Безкоштовні продукти для ВПО у Кривому Розі: переселенцям надають підтримку, куди звертатись

Гуманітарна допомога для ВПО в Сумській області: в який спосіб можна отримати продукти

Грошова допомога для ВПО та пенсіонерів у Запоріжжі: кому надійде одноразова зимова виплата

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Кропивницькому: на яку підтримку можуть розраховувати українці

Показати ще