Українцям більше не видають візи, КПП перекриті: що відбувається, подробиці

З'явилося офіційне роз'яснення
Читать на русском
граница

В Україні припинили видавати візи а тлі поширення коронавіруса та введення карантинних заходів, зокрема закриття кордонів

Таку заяву в ніч на понеділок, 16 березня, зробили в Міністерстві закордонних справ, передає прес-служба.

Виявляється, відповідний заборона почала діяти ще з п'ятниці, 14 березня. Заходи тимчасові.

"У зв'язку з оголошенням в Україні карантину, метою якого є попередження поширення COVID-19, консульські закордонні установи, консульські відділи в міжнародних пунктах пропуску та Департамент консульської служби МЗС України тимчасово припиняють ведення прийому громадян і видачу віз з 14 березня 2020 року", – йдеться у повідомленні.

Коли видача візових документів відновиться, поки невідомо. У МЗС пообіцяли, що подробиці уточнять пізніше.

Додамо також, опівночі понеділка, 16 березня, Україна закрила близько сотні пунктів пропускних пунктів на кордоні з-за карантину у зв'язку з пандемією коронавіруса.

Державна митна служба показала всі КПП, які припиняють діяти на період з 3 квітня.

"Обмеження пропускних операцій на державному кордоні України вводяться у відповідності з рішеннями РНБО і уряду, прийнятими через пандемію COVID-19. Так, з 00.00 16 березня тимчасово закривають близько сотні пунктів пропуску (контролю), ще майже півсотні пунктах пропуску тимчасово припиняється піше повідомлення. Продовжать працювати пункти пропуску, в яких велика пропускна здатність", – відзвітували в Держприкордонслужбі.

У ДПСУ нагадали, що рішенням РНБО громадянам України рекомендовано утриматися від виїзду за кордон.

Також у ніч на понеділок тимчасово заборонили в'їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства.

Винятки стосуються таких категорій осіб:

що мають право на постійне чи тимчасове проживання в Україні;

є подружжям або дітьми громадян України;

працівників іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, офіційних представництв міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

водіїв і обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів.

В'їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погодженням з Міністерством закордонних справ.

"Наголошуємо: громадяни України можуть у будь-який час повернутися в Україну. РНБО рекомендує українцям повернутися з-за кордону до 17 березня, а тим, хто не встигне і не зможе самостійно повернутися – звертатися в посольства та консульства України в країнах перебування по каналах комунікації, зазначеним на інтернет-сторінках цих дипустанов. Адже з 00:00 17 березня 2020 року тимчасово припиняються регулярні міжнародні пасажирські перевезення через всі пункти пропуску (контролю) через державний кордон України. Зазначені обмеження на кордоні будуть діяти до 3 квітня 2020 року, якщо із-за ситуації з поширенням захворюваності пандемічним вірусом не буде прийнято інше рішення", – акцентували у ДПСУ.

Нагадаємо, що умови карантину посилять, поїздки між містами скасовуються: до чого готуватися українцям.

Як повідомляла Politeka, число заражених коронавірусом українців зростає, з'явилися нові дані: "Переходять на особливий режим".

Також Politeka писала, що українці не зможуть повернутися з Росії через коронавіруса.


Бельгія не хоче віддавати 140 млрд заморожених активів рф: експерт оцінив, як посилити тиск

Пряма демократія проти представницької: дипломат пояснив, як має розвиватись Україні

Дипломатія часів війни і миру: експосол пояснив, чи є різниця і яке ключове завдання

Скорочення чисельності армії: експерт заявив, що односторонніх поступок не буде

"Спроба на якийсь час зупинити росію", - експерт про мирний план США

«Зробили із цього мирного плану швейцарський сир»: експерт пояснив, чому Трамп не був задоволений переговорами

«Прямо зараз у кремлі вирішується питання»: експерт оцінив, коли може статися напад на Європу

«Це дуже хороший сигнал»: експерт оцінив, коли Україна отримає 100 винищувачів Rafale

Саміт Трампа з путіним: експерт розповів, коли він може відбутися

Про жодну капітуляцію не йдеться: експерт пояснив, як вибити для України найкращі умови миру

Лагідна українізація: Тарас Кремінь розповів, як українська мова перемогла в Україні і світі

Анджеліна Джолі у Херсоні: експерт пояснив, як Голлівуд привертає увагу світу до України

Для нас у якомусь сенсі це лотерея з невідомим результатом, – політтехнолог про позицію президента США

Політолог пояснив, чого насправді вимагають Угорщина, Словаччина та Чехія: «Це не про Україну»

«Надприбутки завдяки нашим ударам по російським НПЗ»: експерт розповів, що Захід заробляє на ударах ЗСУ

Експерт розповів, чого домагається рф: «Витягнути США на рівень стратегічного діалогу про безпеку»

Пустити журналістів до Покровська: експерт пояснив нехитрий задум путіна

Санкції, ультиматуми та удари: експерт оцінив, як змінився підхід Трампа до росії

Конституція і відповідальність: правознавець розповів, де українці помилились у 1996 році

Показати ще