У Раду повернувся тричі провалений законопроект про промислові викиди

Читать на русском
промисловість, Екологія, викиди

У Верховній Раді зареєстрували відразу два нових законопроекти про промислове забруднення – після того, як попередній проект №4167 тричі провалився в парламенті і був відкликаний.

Перший «» про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення " (№6004), автором якого вказана нардеп від «Голосу» Олександра Устинова. Проект визначає вимоги до інтегрованого екологічного дозволу, перелік видів діяльності, які потребують отримання цього інтегрованого екологічного дозволу, та процедуру його видачі, а також перераховує підстави для відмови у такій видачі. Крім того, проект визначає особливості моніторингу викидів та контролю суб'єктів господарювання, а також містить розширені обов'язки оператора забруднюючої установки, у тому числі в частині допуску контролюючих органів для перевірки. Також проект передбачає скорочення терміну переходу на НДТМ – новий довідник доступних технологій і методів, що використовуються в промисловості. Примітно, що в цьому проекті, як і в проваленому «побратимі» №4167, відсутні механізми залучення інвестицій, необхідних для модернізації, хоча мова йде про мільярди євро.

Другий законопроект-альтернативний, носить назву» Про запобігання, зменшення і контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності " (№6004-1). Його автор-нардеп від "Слуги народу" Олег Марусяк. Основні положення законопроекту схожі: визначення основних вимог до інтегрованого дозволу, перелік видів діяльності, які вимагають його отримання, процедура видачі та підстави для відмови, а також випадки, в яких дозвіл може бути відкликано або анульовано. Проект також передбачає перехід на НДТМ, але право розробляти і затверджувати висновки ндтм автор пропонує віддати Кабінету Міністрів. Зазначено також, що обов'язковим є публічне обговорення нових норм. Також проект передбачає, що відступ від нормативів НДТМ може надаватися на термін не більше 7 років і 15 років з дня введення в дію висновків, а положення про моніторинг викидів вводиться в дію через 2 роки з дня введення в дію висновків НДТМ.

Нагадаємо, законопроект № 4167, який провалила Верховна Рада, передбачав перехід української промисловості на європейський збірник найкращих доступних технологій (НДТМ) за чотири роки. Проти цього Закону виступила низка міжнародних профільних асоціацій і навіть екологи. Так, в Європейській Бізнес-Асоціації заявили, що введення в дію нових економормативів протягом 4 років нереально, адже деякі країни ЄС досі впроваджують НДТМ, хоча почали десятки років тому. Крім того, ЄС бере участь у модернізації промисловості на засадах державно-приватного партнерства, і забезпечує бізнес пільгами, субсидіями та кредитами. У той час, як в українському законі взагалі відсутні фінансові інструменти і механізми залучення мільярдів, які потрібно інвестувати в модернізацію.


«Україна має свої інтереси там»: експерт оцінив, як ми можемо знайти партнерів на Кавказі

«Це шанс для України»: експерт оцінив ймовірність реального миру на Близькому Сході

«Навроцький виступає тут тараном»: експерт пояснив, хто стоїть за скандалом із орденом Білого Орла

Трамп починає вірити в Україну: експерт пояснив, чому важливо перемогти роспропаганду у США

«Трамп зневірився домовитися з путіним»: експерт оцінив, чи передадуть США Україні ліцензії на Patriot

«Все залежить від долі угоди щодо Ірану»: експерт оцінив, чи США повернуть санкції на російську нафту

«Це вже якась біблійна історія»: експерт пояснив, що означає удар по Києво-Печерській лаврі

«Трамп буде під великим тиском»: експерт розповів про мету саміту G7

Ми перебуваємо в активній фазі Третьої світової війни, – аналітик про війну на Близькому Сході

"Путін змушений в інформаційному плані працювати другим номером", - експерт оцінив, хто перемагає в інформаційній війні

«Заборона на в'їзд до Європи довічно»: експерт розповів про рішучий крок ЄС проти рф

"Це Уіткофф №2": експерт пояснив, чому Трамп призначив переговорником патріарха

Коли політичний сигнал сильніший за процедури – проблема рішень у ЄС

"Дипломатія втратила будь-який сенс": експерт про переговори з рф

«Ви готуєте черговий мирний план»: експерт оцінив можливості Європи

«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Усі розуміли, що путін недоторканний, поки розмовляє з Трампом, – експерт про можливий арешт

Показати ще