У киян можуть виникнути проблеми з газопостачанням: у «Київоблгазі» забили тривогу

Читать на русском
газ

Через недофінансування газорозподільної галузі і, як наслідок, низький рівень заробітної плати, в АТ «Київоблгаз» відбувається стрімкій відтік кадрів, що не дозволяє забезпечити безпеку газопостачання.

Про це повідомив голова правління компанії Дмитро Дронов, передають УкрФакти.

«Київоблгаз» обслуговує майже мільйон побутових споживачів природного газу та більше 8 тис. об’єктів юридичних осіб. Загальна протяжність газопроводів по області складає 45 тис. км. Ця складна система працює цілодобово на найвищому рівні, щоб забезпечувати безперебійне та безаварійне газопостачання» – зазначив він.

За словами голови правління «Київоблгазу», на Київщині працюють 50 бригад аварійно-диспетчерської служби, які цілодобово в режимі нон-стоп реагують на аварійні ситуації.

«Тільки з початку року на лінію АДС надійшло понад 50 тис. викликів. І на кожен ми зреагували вчасно», – розповів Дронов.

Але, за його словами, існують питання безпеки, які не залежать від системної роботи структурних підрозділів компанії та мають вирішуватися на державному рівні.

Так, через відсутність належного фінансування з кожним роком стан газопроводів погіршується. На сьогодні чверть із них підлягає заміні та ще така ж частина потребує ремонту. Діючий тариф на розподіл газу покриває лише 26% таких потреб.

«Відбувається стрімкій відтік кадрів. Якщо нічого не змінювати, постає величезний ризик безпеки газопостачання. Аби не призвести до критичного стану регуляторному органу, НКРЕКП, необхідно затвердити газорозподільним компаніям економічно обґрунтований тариф, щоб забезпечити достойний рівень заробітної плати та необхідні умови праці. І нова влада повинна підтримати дане рішення» – наголосив голова правління компанії.

У «Київоблгазі» також пояснили, с чого складається тариф на природний газ.

Так, 10% від вартості газу, яку сплачує споживач, отримує газорозподільна компанія.

Найбільша частина – 85% надходить до НАК «Нафтогаз Україна».

Ще 5% отримують постачальник та «Укртрансгаз».

«Очевидно, що цей невеликий відсоток, який отримує «Київоблгаз», не покриває реальних потреб для безпечного газопостачання. Ми сподіваємося, що наші клієнти зрозуміють масштаб проблеми та підтримають нас задля нашої з вами безпеки. Адже, у разі відсутності швидкої реакції з боку влади, є великий ризик фатальних наслідків» – резюмував Дмитро Дронов.


«Угорщина не блокуватиме»: експерт пояснив, що означає відкриття першого кластера щодо вступу до України ЄС

«Китай повертається»: експерт оцінив, чи допоможе Сі Цзіньпін Трампу закінчити війну

Три сценарії розвитку війни: експерт розповів, які шанси миру до кінця року

Усі розуміли, що путін недоторканний, поки розмовляє з Трампом, – експерт про можливий арешт

Повернути США до переговорного процесу: експерт розповів про нові деталі домовленостей Трампа і путіна

Спочатку Вірменія, тепер і Сербія: експерт розповів, як путін втрачає союзників

Лукашенко формує казус беллі: розповів, як у Білорусі шукають привід вступити у війну

«Пас адміністрації США»: експерт пояснив мету погроз рф обстрілювати Київ

Незакриті гештальти: експерт пояснив, чому візит Трампа до Сі був невдалим

«З військової бази в Гюмрі вийдуть зелені чоловічки»: експерт попередив про загрози для Вірменії

«Для путіна є два виходи»: експерт пояснив, чи готуватися світ до великої війни

«Йде обмін реверансами»: експерт пояснив, як США хочуть перемогти Китай через Іран

Карти Трампа: експерт пояснив, як добитися від США реальної допомоги у війні

Спочатку Україна, тепер Тайвань: експерт розповів, у чому суть мирних планів Трампа

Пастка Фукідіда: експерт оцінив, чи почнеться американо-китайська війна за Трампа та Сі

«Стухнув трохи Анкоридж»: експерт порівняв вимоги та можливості росіян

«Все вирішуватиметься у Пекіні»: експерт оцінив, чи домовляться Трамп і Сі про російсько-українську війну

Путін перестав бути аксіомою: експерт розповів про настрої усередині росії

Повного режиму тиші немає: експерт оцінив, чи вдасться вийти на довге припинення вогню

Показати ще