Микола Полозов про маленькі переможні війни і великі страхи Путіна

Читать на русском
Микола Полозов про маленькі переможні війни і великі страхи Путіна Микола Полозов про маленькі переможні війни і великі страхи Путіна

Про конфлікт у Керченській протоці, страхи російського президента і бізнес олігархів Росії, розповів Микола Полозов, російський та український адвокат, який представляє Дениса Гриценка, командира катера “Бердянськ”.

Про страхи і політику російського президента

Путін розраховує на демонстрацію своєї сили. Російська влада намагається переконати себе та інші країни, що територія, де недавно українські кораблі нібито перетнули кордон, належить РФ, не дивлячись на те, що окупація Криму переважною більшістю країн не визнана. Є питання політичного і економічного характеру, в якому незалежно від бажання Заходу, він змушений контактувати з Путіним.

Російський президент не боїться санкцій, вони скоріше, здатні впливати на його оточення. Він досить заможна людина, і на одну президентську зарплату явно не живе, хоча грошей в руках він не тримає, йому просто немає необхідності в цьому.

Існує ряд з його оточення, який виконує функції живих гаманців, і я думаю, що у нього такий психотип особистості, який має на увазі певні користолюбства.

Найбільш затяті псевдопатріоти – це люди, у яких є майно на Заході, рідні там проживають, і дітлахи навчаються де-небудь в Оксфорді.

Тому якщо Путін і змінює своє оточення, то це обумовлено не тільки наявністю у них якихось активів або громадянства за кордоном, скільки природно для будь-якого диктатора боязню, що вже підгодовані люди зроблять з ним щось недобре.

Рейтинг Путіна в зв’язку з рядом економічних моментів знижується останнім часом: це пенсійна реформа, збільшення оподаткування, і в цілому погіршення економічної ситуації. Такими маленькими переможними війнами, які вже тривають майже п’ять років, він намагається продемонструвати росіянам, що є ще порох в порохівницях.

Але насправді, якщо дивитися в сухому залишку, збиток нанесений кораблям берегової охорони ФСБ, набагато серйозніший, ніж збиток, нанесений безпосередньо українським військовим кораблям.

Тому що кораблі ФСБ між собою зіткнулися, намагаючись протаранити буксири і катери.

З точки зору логіки, наземного вторгнення з боку Росії бути не повинно, адже якщо почнеться повномасштабна війна з Україною, то рівень витрат буде перевищуватиме преференції, які від цієї війни можна отримати.

Одна справа відправити дивізію-другу відпускників і десь поруч в ростовської області поховати, а інша справа, коли мова піде про десятки тисяч загиблих в результаті кровопролитних боїв, тому що українці будуть відстоювати кожен клаптик своєї землі.

Уже ситуація 14-го року пройдена, такого повторитися не може, і я сподіваюся, що такий сценарій не буде розвиватися.

Але з іншого боку ми бачимо, що російська влада часто робить жахливі речі, і звичайно такої небезпеки виключити абсолютно неможливо.

Нагадаємо, у воєнний стан військкомати терміново викликають одеситів, хамлять і погрожують.

Як писала Politeka, у Путіна здали нерви, він готує нове захоплення біля Криму.

Також Politeka писала, що на військовій базі почалася перестрілка, проникли іноземці.


З Іраном відбувається така сама ситуація, як відбувалася з Лівією Каддафі і з Іраком Хусейна, – Ігаль Левін

«Передав певні сигнали від України»: експерт розповів, про що Лукашенко говорив з путіним 2 дні

Ідея-фікс путіна – кинути виклик маршруту через Суецький канал, – експерт про активність в Арктиці

Втрутилася російська пропаганда: експерт пояснив, чому у Польщі так гостро реагують на УПА

Лукашенко вимкнув ретранслятори, тому що злякався, – експерт про ультиматум Зеленського

Прорив каскадами: експерт пояснив, як ППО росіян у Криму зазнала краху

Трамп купує квиток до раю: експерт пояснив, чому США не кинуть Ізраїль

«Влаштували їм запальну вечірку»: експерт пояснив, чому важливо продовжувати атакувати дронами Москву

«Путін усі свої битви вже програв»: експерт оцінив, чи є загрози для Європи

«Росія шукає, звідки імпортувати бензин»: експерт розповів про наслідки ударів по НПЗ

«Нас чекає ескалація»: експерт оцінив, чи зможе Трамп зупинити агресію рф після Ірану

«Динаміка збиття балістики покращилась»: експерт про черговий обстріл Києва

Секрет ефективності: Віталій Герсак в ефірі Politeka Online розповів, як створив батальйон, який увійшов до топ-20 підрозділів за результатами роботи

«Загнали окупантів у пастку»: експерт розповів, як Сили оборони поступово відрізають Крим від постачання

Трамп знайшов свій В’єтнам: експерт оцінив, як довго ще протримається Іран

«Заберіть ви свої дотації, дайте нам ринок»: експерт оцінив, як домовитися з ЄС про пришвидшений вступ

«Не всі у Польщі думають так, як Навроцький»: експерт пояснив, як вирішити конфлікт із орденом Білого Орла

Можливий вплив олігархів на путіна: експерт пояснив, навіщо Абрамович приїзжав до Києва

Переговори не припинялися: експерт пояснив, коли може завершитися війна

Показати ще