На цьому напрямку росіяни ще довго тупцюватимуть, - Роман Світан про Донбас

Військовий експерт Роман Світан назвав найскладніші напрями на Донбасі, розповів, у чому план ворога, як швидко він зможе його виконати і що буде, коли підуть дощі.
Читать на русском
війна, фронт

Про це він розповів у авторській програмі Валерія Савчука «Різні люди».

За словами експерта, зараз на Донбасі для росіян буде важливим навіть не так Часів Яр, як Лиман, бо Часів Яр – це вихід на Слов'янсько-краматорську агломерацію, і, щоб це були клешні, треба підійти також з півночі, а це якраз Лиман. Тобто, стверджує він, односпрямованого руху до району Часового Яру не буде найближчим часом, спочатку Лиман, але це тривала перспектива, це тижні, навіть не цього року, мабуть.

«Накопичення йде для певного тиску, але не для проривів, не для оперативних дій, а максимум тактичних. Тим паче, жодного завдання літньої військової кампанії, які ставилися перед росіянами, вони не виконали. Вони не захопили ні Луганську, ні Донецьку область, а це завдання мінімум, що стояли. Ми досі утримуємо Білогорівку, це Луганська область. Тому на цьому напрямку росіяни ще довго тупцюватимуть», - зазначає Роман Світан.

Проте, попереджає він, реальні проблеми у районі Курахового, там складно і з гарнізоном, і з постачанням, і росіяни намагаються його відсікти з боку Запоріжжя. Тож, стверджує експерт, треба найближчими тижнями зупинити це вклинення у районі Ясної Поляни, не дати можливості їм підійти до цієї траси та контролювати її за допомогою артилерії.

«Але реальні дощі розпочнуться за кілька тижнів, там не можна буде рухатися за допомогою важкої техніки. Колісна сяде відразу, навіть висуватися не буде, ну, кілька разів, і сяде на днищі вже гусенична техніка. Але однозначно рухатимуться, тиснутимуть за допомогою переважно живої сили. М'ясні штурми відновляться в основному, і використання авіації. Тобто піхота та авіація – ось це дві основні такі вражаючі дії, які проводитимуться протягом усієї зими», - розповідає Роман Світан.

Як повідомляла Politeka, Гендельман розповів, чим загрожує участь КНДР у війні проти України: «Не просто так Південна Корея дуже занепокоїлася…».

Також Politeka писала про те, що Мусієнко оцінив ініціативу ветеранів, які втекли від режиму Кіма, вступити у війну на боці України.


«Бували випадки, коли соціологія помилялась»: експерт оцінив, чи допоможе візит Венса Орбану перемогти на виборах

Торгівля, операції і впливи: експерт пояснив, чим важливий візит Зеленського до Сирії

Допомігши розблокувати Ормуз, Україна зможе відловлювати російські танкери в океані: думка експерта

«Це схоже на істерику»: експерт оцінив, чи Трамп зможе домовитися з Іраном

Відмова від російської нафти до 2027 року: експерт оцінив, чому ЄС відкладав ініціативу

«Роками готувався до війни»: експерт оцінив, чи повалять США режим в Ірані

«Взаємовигідна домовленість»: експерт розповів, що можна вимагати у партнерів за допомогу з дронами

«Фіксується тенденція»: експерт оцінив важливість удару по авіаремонтному заводу рф у Новгороді

Атака дронів на Москву: експерт розповів де знаходяться слабкі місця росіян

"Це був головний російський наратив": експерт оцінив, чому кремль відмовляється від стамбульських домовленостей

«Україна важлива з точки зору глобальної безпеки»: експерт оцінив, чи оцінить Трамп допомогу на Близькому Сході

Експерт розповів, що Україна отримає за те, що відправила спеціалістів з дронів на Близький Схід

Головне завдання Трампа – приїхати до Пекіну з картами, – політолог про операцію проти Ірану

«Чим більше Америка витратить там, тим менше отримаємо ми»: експерт оцінив запасти ракет до Patriot

«Це не означало би включення України у війну»: експерт оцінив, чи варто допомогти арабським країнам збивати дрони

Плани наступу рф на 2026-2027 роки на межі зриву: експерт оцінив, чи піде кремль на перемир’я

Операція США і союзників проти Ірану: експерт оцінив, чи вдасться повалити режим аятол

Ціна часу: експерт оцінив, чи зменшать високі втрати спроможності рф наступати на фронті

«Деструктивна поведінка»: експерт оцінив, як вирішити проблему з Орбаном і його погрозами

Показати ще