Доля мера Києва вирішена: хто насправді врятував Кличка

Читать на русском
кличко

Мер Києва Віталій Кличко порозумівся з новою владою

Про це в відеоінтерв’ю Politeka розповів представник громадського руху “Рідна країна” Олександр Федоренко.

За його словами, історія зі звільнення мера столиці Віталія Кличка показує, що чинний прем’єр Володимир Гройсман дав очільнику Києва час, щоб порозумітися з новою владою, не прийнявши рішення щодо його усунення з посади.

«Кличко цей час використав вдало і заява офісу президента свідчить про те, що вони певною мірою порозумілися. На яких засадах порозумілися – ми можемо тільки здогадуватися», – говорить Федоренко.

ПриватБанк “атакували” силовики: почалися обшуки, скандальний документ потрапив в мережу

Чинне законодавство визначає, що президент має право звільняти голову КМДА на власний розсуд, зауважує юрист. Щоправда, в прикінцевих положеннях відповідного закону зазначено, що звільнення і призначення голови КМДА регламентується Конституцією.

«Якщо ви зайдете на сайт Верховної Ради, то ви побачите два рішення Конституційного суду, які на сьогодняшній день чинні. І ці рішення чітко роз’яснюють, що на посаду голови КМДА крім людини, яка обрана на посаду міського голови, інша людина призначатися не може», – наголошує Федоренко.

Нагадаємо, Кабінет міністрів не став розглядати питання погодження звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації.

Пізніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив за ухвалення нового закону про столицю України, який би збалансував посади міського голови Києва та голови держадміністрації. В Офісі президента Володимира Зеленського заявили, що питання звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації розглядатиме вже новий уряд.

Тим часом, Віталій Кличко повідомив, що свідчив у НАБУ про можливе отримання главою Офісу Президента Андрієм Богданом хабара $20 млн.

“Сьогодні свідчив у НАБУ в кримінальному провадженні, яке відкрили за моїм зверненням. Стосується воно публічної заяви керівника Офісу президента Андрія Богдана про нібито пропозицію йому якимись особами хабаря в 20 млн доларів. Нібито від мого імені!” – написав Кличко.

Нагадаємо, скажений Кличко влаштував істерику через звільнення: «Пан Богдан, передавайте…».

Як повідомляла Politeka, Ляшко і Кличко оголосили себе парою: скандальне відео, «проти Зеленського будуть використовувати…».

Також Politeka писала, що нова ганьба Кличка потрапила на фото: «за бюджетні гроші…».

Більше відео можна подивитися тут.


США вимагають швидких рішень: експерт оцінив, чи варто боротись за НАТО у мирному плані

«Це боротьба за вплив на Білий дім»: експерт пояснив, навіщо злили розмову Віткоффа з Ушаковим

Можна грати по-різному: депутат пояснив, як обійти вимоги кремля до України задля миру

Безпекові гарантії на 10 років: експерт оцінив, що США пропонують Україні в обмін на поступки

«Злили цей план у медіа росіяни»: експерт пояснив, чому не варто вірити мирному плану з 28 пунктів

США активізують переговорний трек: експерт оцінив, чи вдасться змусити путіна до перемир’я

Санкції та удари ЗСУ: експерт розповів, як росія тепер продаватиме нафту

Експерт пояснив, як перебити маніпуляції рф на переговорах: «Потрібно використовувати те саме»

Експерт про війну росії проти Європи: «Цей напад уже відбувається»

Об’єднані експедиційні сили: експерт оцінив, чи готується реальне розгортання військ в Україні

«Давно пора блокувати Калінінградську область»: експерт розповів, чого бояться у кремлі

«Наші сили сконцентровані на стримувальних діях»: експерт оцінив ризики у Покровську

«Війна все більше поширюється на територію ворога»: експерт оцінив, чи буде в рф блекаут

«США займають вичікувальну позицію»: експерт пояснив, як змінилась позиція Трампа

Грузинський народ майже рік продовжує мітинги та протести: Миро Ванадзе розповів про ситуацію в Грузії

Зустріч Трампа і Сі: експерт пояснив, чи зможуть США вмовити Китай натиснути на росію

Для припинення вогню потрібен план, щоб у нас знову не вийшов дірявий кордон з росією: думка експерта

Росія випробувала ракету «Буревісник»: експерт заявив, що путін хоче вплинути на позицію США

«Орбан розуміє, що ходить по лезу ножа»: політик попередив про наслідки загравання з путіним

Показати ще