До +10: в Україні почнеться глобальне потепління

Читать на русском
погода в Украине

За інформацією синоптиків, погода в Україні 30 січня обіцяє бути надзвичайно теплою – морозів сьогодні чекати не варто

Невеликі опади можливі в усіх регіонах країни. Лише на заході компанію дощу складе сніг, решта областей – невеликий дощ.

Найвищу температуру 30 січня синоптики обіцяють на півдні країни – там повітря прогріється до +10 тепла. Тепло буде і на території інших областей – вдень до +2-4 градусів.

У зв’язку з відлигою, погода в Україні 30 січня може нести небезпеку для водіїв та пішоходів – Гідрометцентр звертає увагу, що протягом доби 30 січня на більшій частині території України тумани, видимість 200-500 м (I рівень небезпечності, жовтий).

Потепління та опади також зумовлять  значну сніголавинну небезпеку (3 рівень) у горах Львівської та Закарпатської областей. У гірських районах Закарпатської області існує загроза зсувів снігу на дороги.

Вітер 30 січня матиме південно-східний напрямок, швидкість 5-10 м/с.

Далі – детальна інформація про те, якою буде погода в Україні 30 січня:

У західних областях сьогодні очікується дощ з мокрим снігом. Температура повітря вночі -3-5, вдень +2-4 тепла.

У Карпатах 30 січня дощ та мокрий сніг. -3-5 вночі, +2-4 вдень.

Погода в Україні 30 січня

На півночі України сьогодні синоптики прогнозують невеликий дощ. Нічна температура -1+1, денна +2-4 тепла.

Нічні морози затримаються 30 січня ще на сході країни. У регіоні вночі -3-5, вдень +2-4 тепла. Протягом дня можливі неістотні опади у вигляді дощу.

Тепло та волого буде цієї середи у центрі, де нічна температура складе +1-3 тепла, денна +3-5 вище нуля. Очікується невеликий дощ.

+3-5 вночі, +8-10 вдень, дощ – такою буде погода 30 січня на півдні України.

На території Кримського півострову сьогодні також дощитиме. +2-5 вночі, +8-10 вдень.

Погода у Києві 30 січня буде теплою та з невеликим дощем. Вночі у столиці -1+1, вдень +2-4 тепла.

Попри те, що завтрашній день у столиці буде досить теплим, до рекордних показників цій температурі повітря все ж далеко. Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1941 році – 25, а найтеплішим у 1983 –  +7.1.

У народному календарі сьогодні – Антона та Антоніни. Світловий день збільшувався, весна була вже не за горами, чому 30 січня люди несказанно раділи.

Існував звичай на Антона та Антоніну проганяти від будинку нечисту силу. Для цього потрібно було від перехрестя дійти до свого будинку задом наперед, а потім перекреслити свої сліди палицею та засипати снігом. Якщо людині вдавалося це зробити, то ніяка нечисть не була для неї страшна.

Також 30 січня слідкували за природними явищами, адже попереду був лютий, тож погода могла бути непередбачуваною.

Народні прикмети на 30 січня:

  • Якщо 30 січня тепло, то на наступний день будуть сильні морози.
  • Відлига на Антона – весна буде ранньою.
  • Сніг 30 січня – потепління чекати не варто.

Нагадаємо, торнадо раптово атакувала райський куточок: є жертви, багато постраждалих, відео.

Як повідомляла Politeka, справжня весна увірветься в Україну: «Буде чорти-що».

Також Politeka писала, до +14: синоптик приголомшила прогнозом на 30 січня, «як навесні».


Новий графік руху поїздів в Закарпатській області: "Укрзалізниця" додала зручний щоденний рейс

Обмеження руху транспорту в Дніпрі: проїзд трьома вулицями перекрито, скільки триватимуть незручності

Робота для пенсіонерів у Кривому Розі: кому і за які навички готові платити від 25 тисяч

Графік відключення світла у Сумах на 17 грудня: буде введено жорсткі обмеження на багато годин

Нова система оплати проїзду в Запоріжжі: з якими змінами зіштовхнулися містяни

«Останній та рішучий бій»: експерт оцінив, хто переможе у боротьбі за мирний план

Буфер, фронтир чи лідер: експерт пояснив, яке геополітичне місце займає Україна

Гарантії безпеки від США і 800 тисяч ЗСУ: експерт розповів про успіхи у переговорному процесі

Ротація на фронті, голосування поштою і більше дільниць: експерт розповів, як провести вибори під час війни

Експерт пояснив, чому Трамп заговорив про вибори в Україні: додатковий елемент тиску

Європа проти Трампа: експерт оцінив, чи врятують партнери Україну від поступок росії

Карти, поступки і тиск: експерт пояснив, коли переговори з росією нарешті дадуть результат

Бельгія не хоче віддавати 140 млрд заморожених активів рф: експерт оцінив, як посилити тиск

Пряма демократія проти представницької: дипломат пояснив, як має розвиватись Україні

Дипломатія часів війни і миру: експосол пояснив, чи є різниця і яке ключове завдання

Скорочення чисельності армії: експерт заявив, що односторонніх поступок не буде

"Спроба на якийсь час зупинити росію", - експерт про мирний план США

«Зробили із цього мирного плану швейцарський сир»: експерт пояснив, чому Трамп не був задоволений переговорами

«Прямо зараз у кремлі вирішується питання»: експерт оцінив, коли може статися напад на Європу

Показати ще