Україні повернуть захоплену культурну реліквію: «Дива трапляються»

Читать на русском
11234567890

У штаті Коннектикут в одній єврейській родині, випадково виявили полотно художника Паніна 1901 року, яке німці вкрали з Дніпропетровська в 1941 році

Про це в блозі пише історик, політичний оглядач Олександр Флінт:

«У Штати цю картину в 1947 році привіз громадянин Швейцарії, який, по всій видимості, купив її у біжать гітлерівців. Він і повісив її у себе вдома. Він помер в 1986 році.

А будинок разом з величезною картиною, двічі був проданий і виявився у сім’ї, яка вижила в Голокост, Габріели Трейсі.

Вони навіть і не знали про історію картини. Знали, що це російський цар Іван Грозний і думали, що це копія якась. А виявилося оригінал.

У 2018 році Гаріела з чоловіком вирішили піти на пенсію і переселитися в штат Мейн і тому поставили будинок на продаж, а картину і меблі вирішили продати на аукціоні ».

Відомо, що на аукціоні власники поставили ціну в 37.000 $, так як поняття не мали про цінності даного твору. Аукціон справив експертну оцінку і виявилося, що картина вважається зниклою з 1941 року – вважалося, що німці її знищили.

Торги були зупинені.

Історик додав:

«Габріела після ознайомлення зі справою, вирішила подарувати цю картину назад Україні, без компенсації.

За правилами світових аукціонів, якщо твір кілька разів продано, то останній приватний власник має право на компенсацію, навіть якщо картина спочатку була вкрадена.

Габріела вважає, що таким чином внесла справедливість в історію, особливо розуміючи, скільки цінностей вкрали у євреїв під час війни.

Загалом картина, Іван Грозний біжить з Кремля перед Опричниною, скоро поїде назад в Україну ».

Зрадницю України спіткала страшна трагедія: “Син без ніг, внуки в дитбудинку”

Раніше також повідомлялося про те, що один із полонених українських моряків у РФ написав листа із СІЗО.

В посланні 19-річний Андрій Ейдер  розповів про умови утримання та свої сподівання:

“Умови …можна сказати нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. По сходах підніматися та спускатися важко, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хопаюся та йду. Банально, поки не можу ногу лежачи вертикально догори підняти, немає сили”.

Відомо, що напередодні листа моряку написала журналістка Таїсія Турчин. Відповідь опублікувала у Facebook:

“Нескладно помітити замальовані цензором кілька слів. Нам в редакції знадобилося секунд 5, щоб зрозуміти, які ж слова збентежили тюремних цензорів путінського режиму”, – написала журналістка у публікації. Замальованими словами були “Слава Україні”.

Нагадаємо, українські історичні та культурні пам’ятки потребують реставрації та ремонту

Рoliteka писала, що письменник-терорист втік з самопроголошеної «ДНР»

Також Рoliteka писала про те, що в Україні створили нове Міністерство


Безкоштовне житло для ВПО в Миколаївській області: де його шукати

Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Дніпропетровській області: хто отримає речі та виплати

Подорожчання продуктів у Черкаській області: як змінилися ціни на цей раз

Безкоштовне житло для ВПО у Кіровоградській області: як та де його шукати

Світло зникне на довгі години: Дніпропетровську область попередили про графіки відключень на 17 червня

Подорожчання проїзду в Дніпропетровській області: що відбувається з цінами

Вітри Середземномор’я: 5 українських яхтових шкіл, що задають європейські стандарти

Графіки відключення світла у Миколаївській області на 17 червня: де електрика довго не повернеться

Понад 12000 грн на руки: кому з пенсіонерів пощастить отримати грошову допомогу в Запорізькій області

Багато годин без світла: кому чекати на графіки відключень у Черкаській області 17 червня

Графіки відключення світла у Кіровоградській області на 17 червня: кому варто бути готовими до багатогодинних обмежень

Подорожчання проїзду в Кіровоградській області: ціни тепер інші

Графіки відключення світла у Вінницькій області на 17 червня: оприлюднено оновлений список вимкнень

Дефіцит овочів в Вінницькій області: жителів турбує нова проблема

Світло вимикатимуть надовго: які населені пункти у Чернігівській області потрапили до графіків відключень на 17 червня

Графіки відключення світла у Запоріжжі на 17 червня: електрику вимикатимуть із самого ранку

Доплати для пенсіонерів у Дніпропетровській області: як можна їх оформити

Подорожчання продуктів у Запоріжжі: яка ситуація з цінами наразі

Дефіцит фруктів у Запоріжжі: що знову почало турбувати українців

Показати ще