Замовне мочилово Медведчука – зразок порушення «Схемами» журналістських стандартів, – Панич

Читать на русском
журналист

Член наглядової ради «Національного суспільного телебачення України», професор Олексій Панич доводить, що сюжет програми «Схеми» під назвою «Порошенко і Медведчук. Спільники?» Створений з порушенням ряду журналістських стандартів

«Я вважаю, що цей сюжет створений і опублікований з порушенням ряду журналістських стандартів, і зараз спробую аргументовано пояснити свою позицію», – пише Панич на сайті Detector.media.

На думку Олексія Панича, автори програми «Схеми» порушили критерії мориторингу програм журналістських розслідування, якими користується Detector.media. Зокрема, мова йде про порушення правил узагальнення інформації та використанні прийомів тиску на глядача.

«1.1. Порушено вимогу пункту 4.5 «Узагальнення», згідно з яким нормою є те, що «журналісти роблять коректне узагальнення щодо теми розслідування». Порушення полягає в тому, що журналісти схем використовують бездоказові припущення і помилкові протиставлення, щоб підвести глядача/читача матеріалу до некоректного узагальнення, яке насправді не відбувається з викладених в сюжеті фактів: а саме, що Порошенко і Медведчук, можливо, в чомусь то є «спільниками», – підкреслює медіа-експерт.

Крім того, Олексій Панич вважає, що випуск програми «Схеми» порушує два пункти підрозділу 2.1 «Забезпечення стандартів мовлення» редакційного статуту Національного громадського телебачення України:

«Порушено вимогу пункту 2.1.1. «Принцип точності подачі інформації», де сказано: «Умисне перекручення або спотворення фактів є неприпустимим точно так же, як і маніпулювання фактами (неповний виклад, замовчування, невиправдане наголос, псевдо-сенсаційність)», – пише Панич.

«Порушено вимоги пункту 2.1.2« Суть збалансованої подачі інформації. Вимоги до збалансованості інформації », – доповнює медіа-експерт.

Резюмуючи, Олексій Панич перераховує по пунктах, як автори програми маніпулюють думкою аудиторії, нав’язуючи неправдиві висновки:

 

«Журналісти« Схем»:

– нагадали глядачеві/читачеві все, чим займається Медведчук в Україні;

– на цій єдиній підставі висунули припущення, що все це могло стати предметом обговорення на зустрічах Медведчука з Порошенком;

– на цій єдиній підставі висунули нове узагальнене припущення, що Медведчук і Порошенко можуть бути «спільниками»;

– винесли це допущення в псевдосенсаційний заголовок сюжету;

– графічної заставкою до сюжету емоційно налаштували глядача/читача на те, що Медведчук і Порошенко не тільки можуть бути, але і насправді є «спільниками», тому що їх «справжні обличчя» відрізняються від їх «масок»;

– висунули, без єдиного обгрунтування, додаткове емоційне допущення, що Медведчуку «раді» в Адміністрації Президента України;

– залучили до сюжету експерта, вибір якого в сюжеті ніяк не обгрунтований і коментарі якого змушують сумніватися в його експертної компетентності в озвученому в сюжеті колі питань», – констатував Олексій Панич.

Нагадаємо, «Опозиційну платформу» можна вважати реалізацією плану Медведчука щодо об’єднання опозиції та висунення єдиного кандидата.

Як повідомляла Politeka, припинення дії «Великого договору» в першу чергу вдарить по державі Україна і українським громадянам.

Також Politeka писала, що «Опозиційна платформа — За життя» здатна взяти до 35 % голосів, вважає політолог.


Гуманітарна допомога для ВПО у Кривому Розі: куди саме звертатися

Гуманітарна допомога для ВПО у Кривому Розі: куди звертатися

Новий графік руху поїздів в Закарпатській області: "Укрзалізниця" додала зручний щоденний рейс

Обмеження руху транспорту в Дніпрі: проїзд трьома вулицями перекрито, скільки триватимуть незручності

Робота для пенсіонерів у Кривому Розі: кому і за які навички готові платити від 25 тисяч

Графік відключення світла у Сумах на 17 грудня: буде введено жорсткі обмеження на багато годин

Нова система оплати проїзду в Запоріжжі: з якими змінами зіштовхнулися містяни

«Останній та рішучий бій»: експерт оцінив, хто переможе у боротьбі за мирний план

Буфер, фронтир чи лідер: експерт пояснив, яке геополітичне місце займає Україна

Гарантії безпеки від США і 800 тисяч ЗСУ: експерт розповів про успіхи у переговорному процесі

Ротація на фронті, голосування поштою і більше дільниць: експерт розповів, як провести вибори під час війни

Експерт пояснив, чому Трамп заговорив про вибори в Україні: додатковий елемент тиску

Європа проти Трампа: експерт оцінив, чи врятують партнери Україну від поступок росії

Карти, поступки і тиск: експерт пояснив, коли переговори з росією нарешті дадуть результат

Бельгія не хоче віддавати 140 млрд заморожених активів рф: експерт оцінив, як посилити тиск

Пряма демократія проти представницької: дипломат пояснив, як має розвиватись Україні

Дипломатія часів війни і миру: експосол пояснив, чи є різниця і яке ключове завдання

Скорочення чисельності армії: експерт заявив, що односторонніх поступок не буде

"Спроба на якийсь час зупинити росію", - експерт про мирний план США

Показати ще