Військовий стан в Україні: на Донбасі почалися хвилювання, бойовики сіють паніку і страх

Читать на русском
боевики

Терористи на окупованих районах Донбасу заходилися сіяти паніку і страх серед українців через введеня військового стану

Про це повідомив представник омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський.

«Вони, за словами місцевих, вже розпускають чутки, паніку у зв’язку з тим, що Україна вводить воєнний стан. Бойовики ретранслюють меседж про те, що це Україна вела себе агресивно в Керченській протоці», – зазначив він.

У домівках будуть підселяти військових, вулицями підуть танки: Шахов розповів, що українців почали залякувати

Однак, стверджує Лисянський, військове становище навряд чи якось вплине на мешканців з окупованих територій.

«Введення військового стану для жителів окупованих територій не вплине на них. У жителів Луганської і Донецької областей сильної паніки немає. Є хвилювання, так – люди телефонують мені і я їм все роз’яснюю», – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, інформаційну атаку на мешканців прикордонної території України, а також на жителів Польщі в районах, які межують з Україною, здійснила Росія

Так текстові повідомлення сумнівного змісту розповсюджені нібито від імені Міністерства оборони України і Польщі.

У Путивльському районі Сумської області громадянам розіслали SMS нібито від українського Міноборони з вимогою з’явитися в найближчу військову частину.

Сьогодні ж, СМС схожого змісту отримали і поляки: «Чоловіки віком 18-65 років, що проживають в Дуклі, зобов’язані прибути в управління 27 листопада на 10.00 у зв’язку з кризовою ситуацією в Україні». Повідомлення були розіслані нібито від імені Центру державної безпеки Польщі.

У Міноборони України назвали провокацію інформаційною агресією. Оборонне відомство просить громадян повідомляти, якщо такі випадки мають місце бути і повторюються.

У Польщі також підтвердили, що офіційні органи SMS-попереджень не розсилали. Польські спецслужби і поліція зараз з’ясовують, хто стоїть за провокацією.

Міністерство України у коментарі сталася раніше ситуації в Сумській області відзначило, що спам-розсилку для інформування громадян відомство ніколи не використало. Інша справа в Росії: бойовики на окупованій території Донецької і Луганської областей, а також російські війська по повній використовують SMS для провокацій:

«Ця тактика окупанта-агресора вже відома», — зазначили в Міноборони.

Нагадаємо, у зв’язку з військовим становищем Міносвіти зробило заяву

Як раніше писала Politeka, коли буде оголошена мобілізація

Також Politeka писала про те, що стала відома подальша доля полонених українських моряків.

Джерело: РБК-Украина


Бельгія не хоче віддавати 140 млрд заморожених активів рф: експерт оцінив, як посилити тиск

Пряма демократія проти представницької: дипломат пояснив, як має розвиватись Україні

Дипломатія часів війни і миру: експосол пояснив, чи є різниця і яке ключове завдання

Скорочення чисельності армії: експерт заявив, що односторонніх поступок не буде

"Спроба на якийсь час зупинити росію", - експерт про мирний план США

«Зробили із цього мирного плану швейцарський сир»: експерт пояснив, чому Трамп не був задоволений переговорами

«Прямо зараз у кремлі вирішується питання»: експерт оцінив, коли може статися напад на Європу

«Це дуже хороший сигнал»: експерт оцінив, коли Україна отримає 100 винищувачів Rafale

Саміт Трампа з путіним: експерт розповів, коли він може відбутися

Про жодну капітуляцію не йдеться: експерт пояснив, як вибити для України найкращі умови миру

Лагідна українізація: Тарас Кремінь розповів, як українська мова перемогла в Україні і світі

Анджеліна Джолі у Херсоні: експерт пояснив, як Голлівуд привертає увагу світу до України

Для нас у якомусь сенсі це лотерея з невідомим результатом, – політтехнолог про позицію президента США

Політолог пояснив, чого насправді вимагають Угорщина, Словаччина та Чехія: «Це не про Україну»

«Надприбутки завдяки нашим ударам по російським НПЗ»: експерт розповів, що Захід заробляє на ударах ЗСУ

Експерт розповів, чого домагається рф: «Витягнути США на рівень стратегічного діалогу про безпеку»

Пустити журналістів до Покровська: експерт пояснив нехитрий задум путіна

Санкції, ультиматуми та удари: експерт оцінив, як змінився підхід Трампа до росії

Конституція і відповідальність: правознавець розповів, де українці помилились у 1996 році

Показати ще