Європа високо оцінила: український фільм про Шеремета визнали одним із кращих

Читать на русском
Павел Шеремет

Українська документальна стрічка виборола престижну нагороду

Фільм про вбивство журналіста “Української правди” Павла Шеремета “Вбивство Павла” отримав одну з найпрестижніших європейських нагород – DIG Award 2018. Про це повідомила одна з авторів фільму, журналіст Слідство.Інфо Анна Бабінець на своїй сторінці в соцмережі.

За її словами, нагороду отримала у суботу в Італії одна з авторів Олена Логінова.

“Фільм-розслідування спільного виробництва Слідство.Інфо та Organized Crime and Corruption Reporting Project був визнаний кращим, зокрема, за фільм Al Jazeera та інших всесвітньо відомих медіа”, – написала Бабінець.

Нагадаємо, як передавала Politeka, 20 липня 2016, в центрі Києва був убитий журналіст Павло Шеремет. Він їхав на роботу, коли в його автомобілі спрацював саморобний вибуховий пристрій, який було закріплено під водійським сидінням на дно машини.

10 травня автори матеріалу – редакція розслідувань «Слідство.Інфо» і представники міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP оприлюднили фільм-розслідування вбивства Павла Шеремета.

Національна поліція України засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Павла Шеремета. Про це йдеться у відповіді Державної судової адміністрації.

“Розпорядженням Головного слідчого управління Національної поліції від 24 липня 2017 року про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, підприємство (державне підприємство” Інформаційні судові системи “) має обмежити в Єдиному реєстрі судових рішень повний і загальний доступ до визначень, прийнятим слідчими суддями Печерського районного суду Києва за клопотаннями в кримінальному провадженні “, – сказано в ньому.

Зараз з відкритого доступу в Єдиному державному реєстрі судових рішень видалені більше 200 документів у справі про вбивство Шеремета. Зокрема, вилучені рішення про надання поліції відомостей про мобільних переговорах ймовірних фігурантів кримінального провадження.

Співзасновник Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) Дрю Салліван назвав підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. За словами Саллівана, між цим вбивством і смертю Георгія Гонгадзе у 2000 році є певна схожість: це політичні вбивства і їх складно розкрити. Хто саме “замовив” Шеремета, йому не відомо.

Салліван вважає, що 90% вбивств журналістів у світі не розкрито. Українська влада також йде в цьому напрямку: вони ігнорують розслідування і приховують інформацію, яку повинні зробити публічною.


Робота з житлом у Львові: де можна знайти вакансію із зарплатою від 40 тисяч

Доплати для пенсіонерів у Чернігівській області: в ПФУ відповіли, у кого збільшаться виплати

Підвищення тарифів на комунальні послуги в Запорізькій області: які ціни було оприлюднено

Новий графік руху транспорту в Тернополі: про які зміни стало відомо

Гуманітарна допомога для ВПО та пенсіонерів у Запоріжжі: стало відомо про можливість отримання нової підтримки

Подорожчання проїзду у Волинській області: як сильно ростуть ціни на квитки

Безкоштовне житло для ВПО у Київській області: хто гарантовано отримає дах над головою

Новий графік руху поїздів у Полтавській області: яких змін чекати у квітні 2026

Дефіцит гречки у Харкові: з'явилися нові проблеми, що відбувається з популярним продуктом

Дефіцит пального у Кіровоградській області: назріває серйозна проблема

Безкоштовне житло для ВПО в Львівській області: де шукати безпечну домівку

Графік відключення газу на квітень у Житомирській області: кого зачеплять масштабні роботи

Подорожчання продуктів в Одесі: на які товари переписали ціни

Графік відключення газу на квітень в Одеській області: перелік адрес, які потраплять під обмеження

Графіки відключення світла у Рівненській області на 2 квітня: в яких населених пунктах вводять багатогодинні вимкнення

Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Запоріжжі: де у місті шукати допомогу

Прогноз погоди на тиждень з 2 по 8 квітня у Запоріжжі: коли чекати на значне похолодання

Графіки відключення світла у Полтавській області на 2 квітня: на частину регіону чекають жорсткі вимкнення

Прогноз погоди на тиждень з 2 по 8 квітня у Харкові: в які дати різко знизиться температура

Показати ще