СБУ міцно взялася за Києво-Печерську лавру: “відкрито першу кримінальну справу”

Читать на русском
УПЦ МП, Московский патриархат, московские попы, священники

Служба безпеки України виявила нестачу цінностей у Лаврі, відкрито кримінальне провадження

Співробітники Служби безпеки України, які беруть участь у перевірці Міністерством культури України Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ МП, виявили нестачу десяти предметів культурної цінності.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Відзначається, що слідчим відділом Національної поліції зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) про факт незаконного привласнення цінностей, які були здані на зберігання посадовим особам Києво-Печерської Лаври.

Національну гвардію стягують в центр Києва, “нікого не пускають”: фото з місця подій

Слідчі дії тривають.

Як повідомлялося, новостворену в Україні незалежну церкву неправильно називати ПЦУ

Про це заявив почесний патріарх Філарет.

За його словами, вона носить назву Українська православна церква. І тільки це є правильним.

“Зараз поширюють невірна назва “ПЦУ”- Православна церква України. Правильно – Українська православна церква. Ми ж не говоримо “Православна церква Росії” або “Православна церква Болгарії”. Це необхідно виправити”, – пояснив він.

За словами Філарета, в Україні зараз використовується в якості назви неправильний переклад.

“Це не офіційно – це переклад, і переклад неправильний. Треба говорити правильно – Українська православна церква”, – заявив Філарет.

Як повідомлялося, предстоятель ПЦУ Єпіфаній заявив, що нова українська церква не підкоряється Константинополю. Про це митрополит Київський і всієї України Єпіфаній заявив під час церемонії відкриття пам’ятника митрополиту Василю Липківському в Черкасах.

Єпіфаній підкреслив, що Православна церква України є незалежною автокефальною церквою. За його словами, це підтверджує Томос.

«Ті наші противники, які говорять про те, що ми не маємо справжньої автокефалії, ми підпорядковані Константинополю – це неправда. Цей документ, Томос, чітко свідчить, що ми є незалежною, автокефальною найсвятішою церквою України. Згідно Томосу ми займаємо почесне 15-е місце серед інших помісних православних церков», – підкреслив митрополит Київський.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді розробили правила переходу громад в об’єднану Православну церкву. Очікується, що після прийняття нового закону сотні парафій РПЦ в Україні стануть частиною ПЦУ. У Раді підготували нові правила переходу громад в ПЦУ: вони включають як кількість голосів «за» на зборах, так і визначення, хто може голосувати.

Нагадаємо, Путін заговорив про українську церкву.

Як повідомляла Politeka, скандал в Києво-Печерській Лаврі: зникли десятки святинь.

Також Politeka писала, що фото священика з Томосом стало знаковим.


Легенда прикриття: експерт пояснив мету ударів по трасі, що сполучає росію з Кримом

«Може бути непереливки»: експерт розповів, де біля кордонів з НАТО росія вже будує військові бази

Військові бази біля кордону з НАТО: експерт оцінив, коли росія готується до вторгнення

Нам потрібно виснажити противника швидше, ніж він нас, – експерт про ракети та артилерію

Ефективність ракет: експерт пояснив, у чому складність ракетної програми

Політолог про візит Сі Цзіньпіна до КНДР: «Йде подальше загострення»

Атака на нафтовий термінал: експерт розповів, як почався Петербурзький міжнародний економічний форум

«В середньому десь двічі на місяць»: експерт розповів, як часто рф може влаштовувати масштабні обстріли України

Вже не вперше НАТО під атакою російських дронів, – експерт про атаку на Румунію

Обстріли не змінять ситуацію на фронті: експерт пояснив, чому загрози рф не вплинуть на лінію бойового дотику

«На півдні ми маємо тактичну перевагу»: експерт розповів про ситуацію на Запорізькому напрямку

«Зупинитися буде неможливо»: експерт попередив про ризики початку війни міст

«Треба сконцентрувати угрупування на 150-200 тисяч»: експерт оцінив, чи є загрози наступу рф з півночі

В України з’являться свої КАБи: експерт пояснив, як це змінить ситуацію на фронті

Мир або мобілізація: експерт розповів про зміну настроїв російських воєнкорів

«Має бути зазначений моніторинг припинення вогню»: експерт пояснив, чому перемир'я з росією ніколи не спрацюють

«Питання нашої війни буде одним із»: експерт оцінив, чи досягнуть Сі та Трамп миру в Україні

«Дуже довго ховали голову у пісок»: експерт пояснив, чому країнам Балтії треба готуватися до війни

Війна в Арктиці: експерт розповів, до чого готувалися на масштабні навчання НАТО Aurora 26 у Балтійському морі

Показати ще