На українців чекає нове покарання за борги по комуналці: влада дозволила найгірше

Читать на русском
На українців чекає нове покарання за борги по комуналці: влада дозволила найгірше На українців чекає нове покарання за борги по комуналці: влада дозволила найгірше

Вже з 1 грудня на українців чекає нове покарання за борги по комуналці

НАК «Нафтогаз» отримав право припиняти постачання газу громадянам із заборгованостями по комунальним платежам, нагадує OBOZREVATEL. Видання розповіло, хто ризикує залишитися без опалення цієї зими і як саме будуть карати боржників.

«Нафтогаз» стверджує, що постачальники комунальних послуг заборгували компанії в цілому 23,9 млрд грн. За старими правилами компанія не мала права відключати подачу блакитного палива під час опалювального сезону, однак нова постанова Кабміну і Кодекс ГТС скасували це обмеження. Тепер частина українців ризикує взимку залишитися без центрального опалення.

При цьому, якщо буде відключено ціле підприємство, то без тепла можуть залишитися навіть ті, хто справно платив за комунальні послуги.

Зокрема, в зоні ризику опинилися підприємства-постачальники комунальних послуг в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській, Луганській і Одеській областях. Саме там зафіксовано найбільші заборгованості. Ці регіони ризикують частково залишитися без тепла і гарячої води, якщо вчасно не заплатять за газ або відмовляться підписувати договір реструктуризації.

Захист Зайцевої «показав зуби»: стало відомо, чому її відпустять додому

У «Нафтогазі» підкреслюють, що з цієї зими українці зможуть користуватися газом тільки якщо вони за нього платять. Причому подача тепла буде залежати і від простих споживачів, а злісні неплатники можуть спровокувати відключення комунальної послуги в цілих районах.

Для того щоб уникнути відключення газу постачальник має виконати одну з двох умов:

  • розрахуватися за спожите блакитне паливо як мінімум на 90%;
  • підписати з «Нафтогазом» договір реструктуризації боргу.

Операторам, які не виконуватимуть ці умови, «Нафтогаз» буде відправляти листи з попередженням. Після цього вони повинні будуть протягом трьох днів перестати використовувати газ.

Раніше ми повідомляли, що на сьогоднішній день є цілий ряд українців, які не відчують нового подорожчання газу. Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Всі говорять зробити ринкову ціну, як вона є на індустріальному ринку. Тоді в 2016 році, коли ці зобов’язання повинні були бути реалізовані, газ був значно дешевше, ніж він є сьогодні. Уряд взагалі б не мав жодної проблеми і ніхто б навіть не помітив цього збільшення ціни», – зазначив він.

Нагадаємо, ціни на газ потягнуть вгору всю комуналку.

Як повідомляла Politeka, в українців відбирають квартири, шахраям допомагають нові правила.

Також Politeka писала, що в бюджеті України виявили велику проблему.

Опубліковано:
Теги:

Людмила Герасименко: Законодавче забезпечення ринку праці: чому бюрократичні затримки ставлять під загрозу економічну стабільність України

Кличко розповів, як йде відновлення будинків в Святошинському районі Києва, що постраждали внаслідок ворожих атак

До 35-ї річниці Незалежності Кличко вручив відзнаки захисникам України

Київ визначає потреби літніх та маломобільних людей, щоб допомогти їм взимку в разі відключень тепла, - заступниця Кличка

Масштабні руйнування природи на Житомирщині: ворожі атаки завдали довкіллю понад 465 мільйонів гривень збитків

Бізнесмен Андрій Єльцев та “Galocor OÜ” і “Appire FZCO” вчергове відправили допомогу нашим військовим на передову

«Скутери для Героїв»: понад 150 ветеранів отримали електроскутери від Християнського корпусу та фонду «Надія»

Авіалізинг і податки: Мінфін готовий напрацювати єдиний підхід платежів за повітряні судна

Влада та політики повинні шукати способи вистояти у війні та досягти миру, а не займатися виборами, - Артур Палатний

Пів тисячі гектарів зелених насаджень отримають захист: суд змусив громаду на Житомирщині оформити ліси

"Омега" відкриває двері для військових після СЗЧ: як долучитися до легендарного спецпідрозділу та підтримати його роботу

Із нового навчального року безоплатне гаряче харчування мають отримати всі учнів, – Катерина Котенкова

Запізніле прозріння: Микола Томенко про те, як українська еліта роками підтримувала скандального режисера Хржановського

Майже мільйон кубів бруду у річку Уж: Коростень заборгував шалені гроші за отруєння води

Мінфін не згоден з трактуванням БЕБ: лізингові платежі за літаки та вертольоти не підпадають під оподаткування як роялті

Кличко розповів про нову теплотрасу на Теремках: забезпечить теплом понад 200 тисяч мешканців в разі зупинки ТЕЦ-5

Майже 850 дерев під сокиру: на Рівненщині невідомі знищили ліс на мільйони гривень

Людмила Герасименко: Мінекономіки оновило алгоритм розрахунку середньої зарплати для критичності та бронювання

Батальйон «Свобода» отримав нову партію FPV-дронів від «Української команди», - Артур Палатний

Показати ще