Погода на 8 травня різко зміниться, Україну накрив циклон

Читать на русском
Погода на 8 травня різко зміниться, Україну накрив циклон Погода на 8 травня різко зміниться, Україну накрив циклон

Погода на 8 травня 2018 року в Україні – дощова, місцями можливі грози, град. Опади очікуються у всіх регіонах. Температура в цілому по країні трохи підніметься. Найтепліше буде на півночі, сході, а також у Миколаївській і Закарпатській областях. На більшій частині країни вітер, як і напередодні, північно-східний, ближче до південних областях – південно-західний. Сила вітру – приблизно така ж, як і в понеділок

У вівторок, 8 травня, схід очікується о 5:18. Зайде сонце о 20:30.

На заході України температура трохи підніметься в порівнянні з попередньою добою. Вночі має бути +8…+13, вдень від +19 до +25. Як і напередодні, найтепліша погода вдень встановиться на Закарпатті, +23…+25 градусів. Також очікуються дощі. Вітер північно-східного напрямку, його швидкість – 7-12 метрів на секунду.

На півночі країни вдень і вночі йтимуть дощі. Трохи потеплішає: вночі стовпчики термометрів покажуть +12…+14, вдень +23…+25. Вітер буде дути з північного сходу зі швидкістю 7-12 метрів на секунду.

У центральних областях також зберігається дощова погода. Як і в понеділок, нічна температура утримається на позначці +12…+14 градусів. Днем буде свіжо, температура до +23…+25. Вітер північно-східний, 7-12 метрів на секунду.

Південні регіони, за прогнозами метеорологів, також накриють дощі – прогноз погоди не найсприятливіший для відпочинку. Вночі температура повітря буде +13…+16 градусів. Днем буде до +21…+24, у Миколаївській області трохи тепліше – до +26 градусів. Вітер південно-західний, 7-12 метрів на секунду.

На сході України похолодає на пару градусів. Вночі прогнозується температура +12…+14, вдень буде +23…+25. Вітер північно-східного напрямку, швидкістю 7-12 метрів на секунду. Температура приблизно однакова у всіх регіонах.

Погода в Києві 8 травня теж не порадує любителів довгих прогулянок – дощі тривають. Вночі потеплішає на 1-2 градуси в порівнянні з попереднім днем ​​- до +13…+15. Вдень повітря прогріється до +23…+25 градусів. Вітер північно-східний, 7-12 метрів на секунду.

Хоч дощі по всій країні і не припиняються, рятувальники нагадують про ризик загорянь. Принаймні до 8 травня зберігається надзвичайний (5-й за класифікацією ГСЧС) рівень пожежної небезпеки, особливо в Київській області.

На півночі країни також зберігається небезпечно високий рівень води на річках. У Чернігівській області – на Верхньому Дніпрі (на ділянці Лоев-Неданчичі) і Десні (нижче розльоту). В Сумській – й низині Сейму.

За даними метеорологічних спостережень, найтепліший день 8 травня за останні 130 років був в 1907 році. Тоді термометри показали +28,2 градуса. Найхолодніше було в 1953 році: всього +0,5 градуса.

8 травня за народним календарем – Марк Ключник. Наші предки вірили, що у святого Марка, якому присвячено цей день, є ключі від неба – «відкривши» його, він може випустити дощ. Опади в цей час були селянам вкрай необхідні: від них залежав майбутній урожай. Святому Марку молилися, щоб він не допустив посуху.

Також займалися домашніми справами: прибирали в кімнатах, мили стіни та підлогу, вивішували одяг, щоб він прогрівся на сонці. Також шанували птахів – до цього часу вони вже поверталися з вирію. По дворах для них навіть розкидали насіння конопель.

Народні прикмети 8 травня були пов’язані з погодою на найближчий час і допомагали передбачити, яким буде урожай.

– Якщо сьогодні співає зозуля – морозів вже не буде.

– Якщо сьогодні ясний день – літо має бути спекотним.

– Якщо веселка стоїть високо в небі – встановиться ясна і тепла погода.

– Якщо під час дощу співають птахи – погода покращиться.

– Якщо веселка зеленого відтінку – до сильних дощів.

– Якщо після дня Марка випало три сильних дощу – до хорошого урожаю.

– Якщо веселка висока і крута – погода обіцяє бути ясною, низька і полога – навпаки.

– Якщо до цього дня не зацвіли яблуні – врожаю можна не чекати.

– Чи піде тихий дощ – до хорошого урожаю жита.

– Якщо день ясний – буде багатий урожай ярих.

За церковним календарем 8 травня вшановують апостола від сімдесяти і євангеліста Марка, супутника святих Павла і Варнави.

Опубліковано:

Серпнева стратегічна сесія освітян Подільського району: від викликів до нових можливостей

Людмила Герасименко: Законодавче забезпечення ринку праці: чому бюрократичні затримки ставлять під загрозу економічну стабільність України

Кличко розповів, як йде відновлення будинків в Святошинському районі Києва, що постраждали внаслідок ворожих атак

До 35-ї річниці Незалежності Кличко вручив відзнаки захисникам України

Київ визначає потреби літніх та маломобільних людей, щоб допомогти їм взимку в разі відключень тепла, - заступниця Кличка

Масштабні руйнування природи на Житомирщині: ворожі атаки завдали довкіллю понад 465 мільйонів гривень збитків

Бізнесмен Андрій Єльцев та “Galocor OÜ” і “Appire FZCO” вчергове відправили допомогу нашим військовим на передову

«Скутери для Героїв»: понад 150 ветеранів отримали електроскутери від Християнського корпусу та фонду «Надія»

Авіалізинг і податки: Мінфін готовий напрацювати єдиний підхід платежів за повітряні судна

Влада та політики повинні шукати способи вистояти у війні та досягти миру, а не займатися виборами, - Артур Палатний

Пів тисячі гектарів зелених насаджень отримають захист: суд змусив громаду на Житомирщині оформити ліси

"Омега" відкриває двері для військових після СЗЧ: як долучитися до легендарного спецпідрозділу та підтримати його роботу

Із нового навчального року безоплатне гаряче харчування мають отримати всі учнів, – Катерина Котенкова

Запізніле прозріння: Микола Томенко про те, як українська еліта роками підтримувала скандального режисера Хржановського

Майже мільйон кубів бруду у річку Уж: Коростень заборгував шалені гроші за отруєння води

Мінфін не згоден з трактуванням БЕБ: лізингові платежі за літаки та вертольоти не підпадають під оподаткування як роялті

Кличко розповів про нову теплотрасу на Теремках: забезпечить теплом понад 200 тисяч мешканців в разі зупинки ТЕЦ-5

Майже 850 дерев під сокиру: на Рівненщині невідомі знищили ліс на мільйони гривень

Людмила Герасименко: Мінекономіки оновило алгоритм розрахунку середньої зарплати для критичності та бронювання

Показати ще