Як почати заощаджувати гроші: топ-5 дієвих порад

Читать на русском
Як почати заощаджувати гроші: топ-5 дієвих порад Як почати заощаджувати гроші: топ-5 дієвих порад

Кожен хоч раз у житті стикався з усвідомленням необхідності збирати гроші

Адже це набагато спростить життя – ви зможете купити щось бажане, що давно відкладали. Також ви завжди будете впевнені, що у вас є подушка безпеки на випадок, якщо зіткнетеся з фінансовими труднощами.

Politeka склала топ-5 найбільш дієвих порад, які допоможуть нарешті почати збирати гроші.

1. Поставте собі мету. Не обов’язково відразу прагнути до покупки квартири або машини – це дорого і, швидше за все, вам доведеться збирати гроші на це настільки довго, що, рано чи пізно, вам набридне. Для початку заплануйте якусь дрібну покупку, на зразок нового годинника, улюбленої книги в красивому палітурці або нових кросівок. Ви побачите, як приємно купити щось, що давно хотілося, але постійно відкладалося на чесно зекономлені гроші. Поступово збільшуйте свою мету – після нової книги почніть збирати гроші на новий телефон і так далі. Так ви навчитеся відкладати і згодом цілком зможете накопичити на більш велику покупку.

2. Відкладайте якийсь відсоток з кожного доходу. Невелика сума, 5-10%, з кожного надходження коштів на ваш рахунок, не вдарить по вашій кишені, але однозначно дозволить почати нарешті відкладати гроші. Визначте яка сума буде для вас найменш накладною та візьміть собі за правило – відкладати ці гроші відразу після отримання зарплати.

Як почати заощаджувати гроші

3. Заведіть накопичувальний або депозитний рахунок в банку. Цей пункт можна цілком зв’язати з попереднім – в багатьох банках є послуги так званих «скриньок», коли вказаний вами відсоток автоматично переводиться на окремий рахунок при нарахуванні або знятті грошей. Зручно тим, що ви взагалі не берете участь в накопиченні грошей, за вас все робить банк. Ви можете взагалі забути про те, що у вас підключена така послуга, але, коли згадаєте, – сума заощаджень цілком може вас здивувати.

4. «Обнуляйте» свій гаманець в кінці дня/тижня/місяця. Спробуйте виробити у себе нову корисну звичку – залишайте в гаманці круглу суму. Наприклад, якщо у вас в кінці дня в гаманці залишилося 234 гривні – залиште тільки 200, 34 гривні відкладіть. Якщо 275 – залиште 250, а 25 гривень – в скарбничку. Так само «обнуляйтесь» перед зарплатою – все, що ви не витратили за минулий місяць – в скарбничку. Таким чином, ви завжди будете знати, скільки у вас грошей в гаманці і не будете тягати з собою зайву дрібні гроші.

5. Частіше розплачуйтеся готівкою. Безумовно, карти – це зручно, проте навіть психологи говорять про те, що звичка користуватися готівкою сприяє економії. Адже, коли ви розраховуєтесь карткою, ви не відчуваєте реальних грошей і вам легше з ними розлучитися.

Нагадаємо, раніше Politeka повідомляла, як не потрапити на шахраїв і не втратити гроші при оренді житла.


Київ визначає потреби літніх та маломобільних людей, щоб допомогти їм взимку в разі відключень тепла, - заступниця Кличка

Масштабні руйнування природи на Житомирщині: ворожі атаки завдали довкіллю понад 465 мільйонів гривень збитків

Бізнесмен Андрій Єльцев та “Galocor OÜ” і “Appire FZCO” вчергове відправили допомогу нашим військовим на передову

«Скутери для Героїв»: понад 150 ветеранів отримали електроскутери від Християнського корпусу та фонду «Надія»

Авіалізинг і податки: Мінфін готовий напрацювати єдиний підхід платежів за повітряні судна

Влада та політики повинні шукати способи вистояти у війні та досягти миру, а не займатися виборами, - Артур Палатний

Пів тисячі гектарів зелених насаджень отримають захист: суд змусив громаду на Житомирщині оформити ліси

"Омега" відкриває двері для військових після СЗЧ: як долучитися до легендарного спецпідрозділу та підтримати його роботу

Із нового навчального року безоплатне гаряче харчування мають отримати всі учнів, – Катерина Котенкова

Запізніле прозріння: Микола Томенко про те, як українська еліта роками підтримувала скандального режисера Хржановського

Майже мільйон кубів бруду у річку Уж: Коростень заборгував шалені гроші за отруєння води

Мінфін не згоден з трактуванням БЕБ: лізингові платежі за літаки та вертольоти не підпадають під оподаткування як роялті

Кличко розповів про нову теплотрасу на Теремках: забезпечить теплом понад 200 тисяч мешканців в разі зупинки ТЕЦ-5

Майже 850 дерев під сокиру: на Рівненщині невідомі знищили ліс на мільйони гривень

Людмила Герасименко: Мінекономіки оновило алгоритм розрахунку середньої зарплати для критичності та бронювання

Батальйон «Свобода» отримав нову партію FPV-дронів від «Української команди», - Артур Палатний

Екологічний контроль та оцінка шкоди в умовах воєнного стану: у Києві відбулося навчання для працівників Держекоінспекції

Ветеран має отримати зрозумілий маршрут у медичній системі — Тетяна Мостепан

Залізна воля: ветеран легендарної «Омеги» виборов бронзу на всеукраїнському турнірі у Львові

Показати ще