Системи ППО взяли гору над ВПС рф: експерт розповів про революцію у війні в повітрі

Військовий експерт Олег Старіков пояснив, що українська ППО взяла гору над ВПС російської федерації, але використовувати цю ж ППО для БпЛА не раціонально, повідомляє Politeka.
Читать на русском
Patriot

Про це він розповів на своєму каналі.

Як розповідає експерт, на початковому етапі повномасштабної війни росія намагалася завоювати панування у повітрі, але система ППО ЗСУ показала свою ефективність на рівні 80-90% і не дозволила це зробити, зменшивши кількість задіяних літаків на оперативній, а потім і на тактичній глибині лінії бойового зіткнення.

«У 2025 році основними засобами повітряного нападу стали безпілотні літальні апарати типу «Шахед», «Герань», яких в одній атаці задіяно вже не десятки одиниць, а кілька сотень», - підкреслює Олег Старіков.

Проте системи ППО ЗСУ, констатує експерт, були призначені для боротьби у великому повітрі, а саме – проти винищувальної, штурмової та бомбардувальної авіації, а не проти безпілотних літальних апаратів, які зробили революцію у військовій справі з 2022 року.

«Системи ППО взяли гору над ВПС, що дало їжу для роздумів на Заході, але в малому повітрі засоби ППО для безпілотних літальних систем не винайшли, і це стало величезною проблемою для всіх країн. Адже ти не збиватимеш копійчаний дрон вартістю до 10 000 доларів ракетою вартістю понад 500 000 доларів. Так жодна економіка світу не витримає. І вийде, що запуск будь-якого такого безпілотника вже вважатиметься успіхом, оскільки він виснажує бойовий запас супротивника та знекровлює економіку», - пояснює Олег Старіков.

Як повідомляла Politeka, Романчишин заявив, що Міністерство культури має насамперед спілкуватися з діячами культури.

Також Politeka писала про те, що Шейтельман назвав союзників росії: ідеї учхе та ісламський фундаменталізм.


Пахне ціною 200 доларів за барель і танкерами, що горять, більше, ніж світом, – політтехнолог Ірану

«Є три способи завербувати людину»: військовий пояснив, як кремль знаходить своїх агентів

«Тіньовому флоту не має бути життя»: експорт оцінив успішний удар Сил Оборони по Усть-Лузі

Черговий ракетно-дроновий обстріл України: експерт заявив, що балтійські країни можуть видихнути

Дві козирні карти: експерт заявив, що Україна стає привабливішим союзником, ніж США

«Живуть у парадигмі старих воєн»: експерт пояснив, чому США не перемогли Іран

Українські експерти вже на Близькому Сході: експерт оцінив, чи має віддячити Захід

Аналог ізраїльського «Залізного куполу»: експерт розповів про посилення української ППО

«Світ може спалахнути»: експерт оцінив, чи можуть регіональні війни вилитися в одну глобальну

"Ми порушили плани противника", - експерт пояснив цілі росії на весняну військову кампанію

Угорщина затримала українських інкасаторів: експерт оцінив, чи час ремонтувати нафтопровід «Дружба»

Росіяни вже взламували наші реєстри: аналітик пояснив, у чому небезпека виборів онлайн для України

Середньозважений сценарій: експерт оцінив, як довго ще триватиме війна і чи повернуться українці з-за кордону

Взяли тактику та стратегію: експерт розповів, що росія та Білорусь вже почали використовувати прийоми «Хамасу»

Ми поступово наближаємося до нової Карибської, тобто української ядерної кризи, – політолог

«Ми є егалітарним суспільством, не дисциплінарним»: експерт оцінив революційність українців

Штучний інтелект і роботи: експерт розповів про кризу безпеки та реальні її гарантії

«Нам дуже пощастило»: експерт розповів, хто допомагає Казахстану захиститися від російської агресії

Політтехнолог назвав головну проблему мирних переговорів: «Попереду нема рейок»

Показати ще