Бойовики погодяться ліквідувати "ДНР/ЛНР" і повернути Донбас Україні: "Потрібно скасувати три закони"

Чого вимагають бойовики
Читать на русском
Бойовики погодяться ліквідувати "ДНР/ЛНР" і повернути Донбас Україні: "Потрібно скасувати три закони"

Так звані "ЛНР" і "ДНР" знову заговорили про готовність повернутися до складу України

Натомість українська влада повинна скасувати закони про освіту, про статус державної мови і про реінтеграцію Донбасу. Крім того, вони запропонували Києву свою "дорожню карту", що складається з 15 пунктів, передає "Страна.UA".

Зокрема, окупаційна влада ОРДЛО згодна повернутися до складу України і провести вибори до органів місцевого самоврядування за українськими законами.

Крім того, в "Л/ДНР" згодні на передачу непідконтрольної ділянки кордону з Росією під контроль української влади через два місяці після виборів до органів місцевої влади. Відзначається, що за процедурою повинні стежити представники місцевої влади разом з російською стороною.

Разом з тим бойовики вимагають від Києва ряд поступок. В першу чергу вони хочуть, щоб Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради України законопроект "Про внесення змін до Конституції України (в частині децентралізації влади)". У ньому йтиметься про те, що статус ОРДЛО як "окремих суб'єктів" існуватиме наступні 30 років, тобто до 2050 року.

Також проросійські терористи вимагають від України скасувати три закони: "Про освіту"," Про забезпечення функціонування української мови як державної" та "про особливий статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей".

Також бойовики вимагають погоджувати з ними розміщення підрозділів Збройних сил, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ та інших силових підрозділів на території ОРДЛО.

Крім того, бойовики хочуть отримати особливий економічний статус у відносинах з Російською Федерацією.

Нагадаємо, російська армія прибула на допомогу бойовикам, тривожні дані з Донбасу.

Як повідомляла Politeka, окупанти РФ стягнули техніку під Іловайськ, тривожні дані.

Також Politeka писала, що бойовики перекинули на лінію відведення важке озброєння, дані ОБСЄ.


«От вам наш новітній «Моссад»: експерт розповів про операції проти військової верхівки рф

Скоро ми побачимо серію ударів у Балтійському морі: експерт розповів про нові успішні атаки ВСУ

Вибори самі по собі проблему не вирішують: політик пояснив, що в українців хибні очікування від можливих виборів

«Це треба назвати жестом доброї волі»: Михайло Шейтельман розповів, як Україна потопила російську субмарину

Нова стратегія нацбезпеки США: експерт пояснив, чому Трамп хоче зближуватися з рф

Інцидент ще раз доводить, що Захід не готовий до війни: експерт про дрони в Ірландії

Питання стоїть набагато ширше: експерт пояснив, чого справді добивається росія у мирному плані

Крики та бруд: експерт пояснив, як моральний стан впливає на боєздатність армії

Артилерія, долини та міські бої: військовий розповів про ситуацію на Запорізькому напрямку

«На агресора треба тиснути»: експерт заявив, що удари ЗСУ по рф тільки сприяють переговорам

«Контрудар ЗСУ»: експерт розповів про ситуацію в Покровську

«Противник перестав наступати в лоб»: військовий експерт розповів, що відбувається на Гуляйпільському напрямку

«Як можна більше перемолоти російські війська»: військовий розповів про ситуацію в Покровську

«Прямого зіткнення між США та росією не чекайте»: експерт оцінив шанси на протистояння

40 кілометрів за чотири роки: експерт розповів про реальні поступи росіян на фронті

Куп'янськ, Покровськ, Мирноград, Гуляйполе: військовий експерт оцінив ситуацію в точках напруги

Інтенсивні бої, туман і дрони: військовий експерт оцінив ситуацію на Запорізькому напрямку

«За дві години ситуація може кардинально помінятися»: експерт пояснив, що відбувається в Покровську

Стара тактика у міжнародній політиці: експерт пояснив мету ядерної ескалації у світі

Показати ще