Якщо ми собі розповідаємо, що ми – фронтирна нація, то у нас постійно тут буде фронтир, - Олексій Толкачов

Футуролог Олексій Толкачов пояснив, що і наддержава США була колись територією, на яку приплили перші поселенці, тому і українці мають будувати цивілізаційні проєкти, стати лідерами.
Читать на русском
Олексій Толкачов Олексій Толкачов

Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».

«Раніше я говорив про світоглядні зміни, про мрії, але мені часто говорили: «Мрія, любов, світогляд – це все добре, а от що конкретно?». Що конкретно? Є цілий набір кроків, є величезна кількість людей у команді, які могли б витягнути країну з прірви. Я чітко розумів, що, якщо відповідати на питання «Що конкретно?», то треба рухатися одразу у двох напрямках: порятунок тієї країни, яка ще залишилися, і паралельно розбудова цивілізаційного лідера, реалізація масштабних амбіцій, можливо, навіть планетарного характеру», - пояснює Олексій Толкачов.

За його словами, українці дуже часто просто сидять і думають, що вони маленькі, що вони слабенькі, що вони дуже далеко від Китаю, США, великих лідерів цього світу. Однак, підкреслює експерт, всі лідери з’являлися з маленьких і нічим непримітних народів. Зокрема, нагадує гість програми, коли перші поселенці з’являлися в Америці, ніхто не міг передбачити, що колись вони будуть керувати світом, або навіть Венеція, одне лиш місто, але воно мало колосальний вплив свого часу.

«У мене завжди був такий принцип, що кожен сам для себе визначає рівень гри. Якщо ми хочемо бути аутсайдерами Європи, ми будемо аутсайдерами Європи. Якщо ми собі розповідаємо, що ми – фронтирна нація, то у нас постійно тут буде фронтир, постійні суперечки. Якщо лідери, то лідери», - підсумовує Олексій Толкачов.

Як повідомляла Politeka, Шейтельман розповів, чи буде толк від посередників у переговорах з рф.

Також Politeka писала про те, що Буряченко розповів, які компроміси світ шукатиме для закінчення російсько-української війни.


Росіяни не можуть уявити, що для виборів потрібно на місяць припиняти війну, – Михайло Шейтельман

Чим слабшим буде путін, тим більше шансів, що еліти, зрештою, його скинуть, – Натан Щаранський

Настрої населення чи маніпуляція: експерт пояснив, чи дійсно росія готова застосувати ядерну зброю

Ми створимо надзброю, яка знищить російську ядерну зброю, – Михайло Шейтельман про прогрес ШІ

Бунт у росії можливий не через розум, а тільки через шлунок – це нема бензину, нема продуктів, – Микола Томенко

Вбиватимемо корів по одній, спочатку закінчимо з Wildberries повністю, тоді переключимося на Ozon, - Михайло Шейтельман

Юрій Ванетик розповів про прагматизм замість емоцій у відносинах США та України

Кабмін має шанси перетворитися на центр сили, – Віталій Кулик про нового прем’єра Корецького

«Це був такий символічний удар»: експерт пояснив, навіщо росіяни запустили ракету до Польщі

«Ми ж настільки захопилися цим»: експерт розповів, чому путін не хоче закінчувати війну

Олександр Мороз про книгу «Армагедон для корупціонерів…» Олени Думи: «Художньо оформлена позовна заява до державної влади»

«Прийде новий пастух»: експерт пояснив, чому після путіна росіян денацифікувати не доведеться

Лора Лумер вибачається: експерт пояснив, чому важливо налаштувати MAGA проти росії

Чи використовуються склади Wildberries для військових постачань? Само собою, - Марк Фейгін

Ми знайшли саму вогненебезпечну точку росії, - Михайло Шейтельман

Він має свою візію, бачення, стратегію, – Олександр Мусієнко про нового головнокомандувача ЗСУ Драпатого

Демократія проти республіки: експерт пояснив, у чому проблема форми організації влади

Підірвати склад Wildberries – це те саме, що потопити контейнеровоз, – Михайло Шейтельман

Треба починати з ліквідації різних схем: Павло Себастьянович пояснив, як подолати корупцію

Показати ще